Start i cíl je situován do městské části Lipník. Odtud se po obousměrné části trasy sjede do Malých Kozmálovců. Zde začíná první stoupání na trati, je dlouhé zhruba 5 km a vystoupá se při něm něco přes 80 metrů. Poté se ve zvlněném terénu sjede k Jaderné elektrárně Mochovce a tam čeká druhý výjezd. Má přibližně kilometr a výškových rozdíl činí 30 metrů. Následuje klesavá pasáž a poté nakloněná rovina směrem k cíli. Tato část se odehraje ve zcela otevřené krajině, takže by tu byla šance pro využití větrných podmínek. K samotnému cíli vede pětisetmetrové stoupání s výškovým rozdílem 20 metrů.

Okruh měří 32,8 km a aplikace STRAVA uvádí celkové převýšení 186 metrů. Ženy s juniorkami si ho dají 3x, junioři pojedou o jeden okruh navíc.

Předpověď počasí říká, že by se mělo jet za 21 - 24°C, polojasné až skoro jasné oblohy a severozápadního větru o síle kolem 15 km/hod.

V seznamu přihlášených najdeme 27 českých žen a 16 juniorek. Být v seznamu přihlášených a objevit se skutečně na startu nemusí být úplně totéž. Ale ve většině případů se oba seznamy nebudou příliš lišit.

Nejpočetnější zastoupení bude mít Dukla Praha, 10 žen a 1 juniorka. Početnější zastoupení hlásí i Brilon Cycling Team Mladá Boleslav, celkem 5 žen včetně loni třetí Kristýny Zemanové.

Hlavními konkurentkami této početní převahy by měly být ženy a dívky jezdící v zahraničních týmech. V přehledu přihlášených nejdeme obhájkyni prvenství Terezu Neumanovou (Liv Racing TeqFind), loni druhou Nikolu Bajgerovou (MAT Atom Deweloper Wrocław), Kristýnu Burlovou (Lotto Dstny Ladies) či vítězku časovky juniorek Nelu Kaňkovskou (AG Insurance-NXTG U19).

K horkým favoritkám by měla patřit vítězka čtvrteční ženské časovky Eliška Kvasničková (SportRaces), které by měl vyhovovat jak profil trasy, tak její stoupavý závěr.

K favoritkám silničního závodu budou patřit medailistiky z časovky: (zleva) Kristýny Burlová, Eliška Kvasničková a Nikola Bajgerová

Českých juniorů je přihlášených 84. Početností vynikají týmy Rexonix Kovo Praha (13), Roman Kreuziger Cycling Academy (11), Dukla Praha (9), Brilon Cycling Team Mladá Boleslav a LAWI junior team (po 8), Mapei Merida Kaňkovský (6), ČEZ Cyklo Team Tábor a Expres CZ-Tufo Team Kolín (po 5) atd. 

Jsou tu ale i dva zástupci juniorské zálohy Bora-hansgrohe, týmu Auto Eder. Martinu Bártovi, obhájci loňského prvenství, tenhle rovinatý okruh moc nenahrává, zato Kryštofa Krále můžeme považovat za top favorita. Disponuje skvělým spurtem a druhým místem v časovce jen potvrdil letošní výbornou formu. Skvělou připravenost ukázal vítězstvím v časovce ale i Pavel Šumpík z RKCA (viz titulní snímek).