SPORTCOMPLEX Břeclav se rozjíždí do další sezóny

13.06.2021 | -mlm-, foto Radek Lavička

SPORTCOMPLEX Břeclav se rozjíždí do další sezóny

Zdá se, že nejen výsledky a dobrou prací s mládeží, ale také stylovými prezentacemi na jihu Moravy se může pochlubit sportovní klub z Břeclavi.

Po loňské prezentaci týmu (Sportcomplex představil sponzora a tým) v prostorách vinařství Šlechtitelka připravila stavební firma a hlavní sponzor týmu f. Osička další návštěvu v krásném jihomoravském vinařství. Tentokrát se prezentace odehrála v Zaječí, ve vinařství U Kapličky

gallery


SPORTCOMPLEX Břeclav je jedním z nejviditelnějších českých oddílů pracující s mládeží. Jihomoravský celek sbírá vítězství doma i v zahraničí, je líhní talentů, ale je také skupinou přátel, kteří se cyklistikou skvěle baví. Sestava pro letošní rok byla představena v Zaječí, ve vinařství U Kapličky, kterou mimochodem postavil jeden z hlavních sponzorů. 

Po náročné přípravě komplikované různými vládními nařízeními vstupuje břeclavský tým za podpory svých sponzorů, přátel a rodičů do další sezony: "Od podzimu znovu začala strastiplná příprava, kdy pracovat s mládeží bylo velice obtížné," vysvětluje Petr Herman, hlavní trenér SPRTCOMPLEXU a líčí průběh příprav a změn: "V minulém roce jsme předávali čtyři skvělé závodníky do týmu Dukly Brno, kde se míní specializovat na dráhu, konkrétně pak na sprinterské disciplíny. Soustředí se na boj o světové medaile v kategorii juniorů. Do Dukly odešly Anna Jaborníková, Michaela Poulová, Natálie Mikšaníková a také jeden kluk, Jakub Vajbar. Jdou ve stopách Veroniky Jaborníkové, která přestoupila před dvěma lety. Držíme jim palce a přejeme hodně úspěchů."

Obnovená sestava 13 jezdců tak posílila o tři nováčky. Dva starší žáky, kterými jsou Jakub Kapina a Ondřej Michalovič, a jedna bývalá atletka, nyní již juniorka Sára Krochmaĺová. Mladý tým SPORTCOMPLEX má letos poprvé ve svém týmu také juniory a juniorky. Je to veliký posun ve vývoji týmu a zcela nový způsob práce s již skoro dospělými jezdci.

Oporami zůstávají už ověření závodníci a závodnice: Šimon Vaníček, Barbora Němcová, Veronika Jadrná, Adéla Hermanová, Veronika Zoubková, Michaela Hřebačková, Šimon Osička, Sára Hrůzová a mladičké závodnice Beáta Hermanová s Emou Benešovou.

Vedení zůstává také stále, hlavním trenérem je Petr Herman, prezidentem klubu Petr Beneš, sportovním ředitelem Petr Jadrný a dalšími trenéry jsou Pavel Jaborník, Přemek Bartoš a Petr Němec. "Spolupracujeme i s trenéry z jiných odvětví, abychom měli zdravé a všestranné děti. Z toho je patrné, jaký důraz a úsilí je zapotřebí při práci s mládeží." 

"Náš tým na jaře absolvoval přípravu v chorvatské Vodici a nyní již má za sebou několik úspěšných startů v Rakousku i na domácím poháru. Jsme hodně namotivovaní a naším cílem budou, stejně jako v minulosti, silniční a dráhové mistrovství republiky. Šimon Vaníček a Bára Němcová se pokusí letos nominovat i na Mistrovství Evropy a Mistrovství světa juniorů. To jsou nové velké cíle klubu, ale nezapomínáme na každodenní titěrnou práci na trénincích a také volbu různorodých závodů pro mládež, kde sbírají cenné zkušenosti. Letos se náš klub velice rozrostl i o ty nejmenší závodníky. Nová základna Cyklokroužku Břeclav čítá 25 dětí, v rozmezí 7 až 11 let," dodává Petr Herman.

Mezi další důležité plány oddílu patří také organizace závodů: "Už druhý rok za sebou nám bylo znemožněno udělat jarní silniční otvírák v Hlohovci. Nicméně plánujeme dále zorganizovat městské kritérium v Břeclavi a také cyklokrosový závod v prosinci. Ty největší a odvážné plány jsme započaly před dvěma lety, kdy se pokoušíme ve spolupráci s městem vybudovat cyklistickou základnu v areálu na Valtické. Město nám jde vstříc s nápadem nového velodromu. Měli bychom tak možnost bezpečně trénovat mládež a mít místo, kde bychom se mohli scházet a měli bychom zázemí klubu. Je to pro nás moc důležité, jelikož se stále rozrůstáme. Na toto téma chystáme další představení a v blízké době se dozvíte více."

Nejbližší plány směřují na mistrovské závody do Prostějova, Brna a Lovosic: "Jestli se podaří uspět našim nejstarším členům v kategorii juniorů, je pro nás otázka. Ale těšíme se na každý závod, který přijde a radujeme se z okamžiků všedního dne. Jsme tým, který pracuje v kolektivu a jedinec u nás neznamená nic a přece vše. Děkujeme všem, kdo nám věří a podporují nás, velice si toho vážíme."

 Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


koloběžka
To je obdivuhodné, jak v tomto týmu pracují s mládeží. Je to jasný důkaz toho, že když se chce, tak to jde.
14.06.2021 13:32:56