Zana totiž přesvědčil o svých vrchařských kvalitách už v 16. etapě, když byl po dlouhém úniku dostižen skupinou favoritů a dokázal ještě odtáhnout pro Dunbara dlouhý úsek ve výjezdu na Monte Bondone. Ochotu pomáhat projevil také v dřívějších etapách, například na vítězství Michaela Matthewse v 3. etapě má také velký podíl, ve stoupáních utahal ryzí sprintery a připravil ideální příležitost pro rychlého Australana. Tentokrát dostal příležitost on sám a hned ji využil. 

Musím poděkovat týmu Jayco AlUla, že mi umožnil připojit se k týmu, na úroveň WorldTour a přivedl mě tam, kde teď jsem. Je to ten nejlepší tým, kam jsem mohl přestoupit, pomohli mi růst a připravili mě do této formy a ví, jak využít moje schopnosti. Musím poděkovat všem členům týmu, všem jezdcům, kteří mi pomáhali, Marcu Pinottimu... Je to neuvěřitelné, říká evidentně velmi vděčný Zana. 

Současný italský mistr si svou první sestavu na úrovni WorldTour vybral dobře, ve 24 letech má spoustu zkušeností, protože za druhodivizní celek Bardiani objel Giro už třikrát. Zana patřil v kategorii U23 mezi nejlepší závodníky světa, díky mnoha příležitostem na největších závodech měl před vrstevníky náskok a v roce 2021 vyhrál Závod míru U23 i Czech Tour. Loni přidal vítězství na italském etapáku Adriatica Ionica a především italský titul v silničním závodě a bylo jasné, že Bardiani svého nejtalentovanějšího závodníka už dlouho neudrží.

Jayco udělalo při výběru posil na letošní rok správná rozhodnutí, Dunbar a Zana tým pozvedli. Filippo jezdil po celé Giro d'Italia velmi dobře, den ode dne se zlepšoval, zvláště pak v posledním týdnu. Tvrdě pracoval pro tým i pro sebe. Toto vítězství si zaslouží, tvrdě na něm pracoval. V jednu chvíli jsme nevěděli, jestli ho nemáme stáhnout z úniku zpět, aby podpořil Eddieho, ale s pětiminutovým náskokem jsme se rozhodli, že ho necháme jet a pokusíme se vyhrát etapu, říká Brent Copeland, generální manažer týmu. 

Sportovní ředitelé odvedli skvělou práci, Eddie také odvádí úžasné Giro včetně dnešní etapy. Nyní je celkově na čtvrtém místě a to je něco, o čem jsme věděli, že by toho mohl být schopen, a jsme na něj také hrdí. Ještě samozřejmě není konec, ale můžeme být spokojeni s tím, jak Giro pro tým Jayco AlUla probíhá, dodává Copeland. 

Dunbar si v těžkém dojezdu se dvěma kratšími stoupáními vedl dobře i bez podpory týmových kolegů, na trojici nejlepších sice nestačil, ale Damiana Carusa porazil a posunul se o místo výš. Před Italem drží náskok 12 sekund a vítězství svému kolegovi upřímně přeje: Večer před etapou jsem Brentovi říkal, že si myslím, že Filippo zítra vyhraje. Mám z toho obrovskou radost. Vyhrát v dresu národního šampiona na Giru d'Italia. To je úžasné.

Také jsem se posunul na čtvrté místo v celkovém pořadí. Když Roglič zaútočil, jel jsem dál svým tempem a věděl jsem, že Almeida se dotahuje. Když mě dojeli, schovával jsem se za nimi, jak to jen šlo. A ve sjezdu byl moment, kdy jsme to trochu špatně odhadli. Ale bereme to den po dni, taková vítězství nepřicházejí zrovna často a myslím, že tohle vítězství je zásluhou všech v týmu. Chapeau, uzavírá Dunbar velký den svého týmu.