Ruský sprinter má na kontě jendo profesionální vítězství, které si připsal právě v dresu týmu Astana Qazaqstan. Na Tour de Langkawi v Malajsii zvítězil v úvodní etapě. Vysoký a silný sprinter si kromě jednoho vítězství připsal taky čtyři další pódiová umístění na Arctic Race of Norway, Okolo Slovenska a Langkawi. Tyto výsledky patřily k několika málo solidním v celé sezóně Astany, není tedy divu, že Kazaši o Rusa po skončení sezóny stáli. 

"Letos jsem dostal jedinečnou šanci vyzkoušet si práci na profesionální úrovni, když jsem v Astaně jezdil jako stážista. Dělal jsem vše pro to, abych se v každém závodě ukázal v tom nejlepším světle, a teď jsem opravdu šťastný, že jsem s týmem podepsal svou první profesionální smlouvu," říká Syrica. "Debut na úrovni WorldTour v tak slavném týmu, jakým je Astana, je pro mě neuvěřitelnou příležitostí a jsem připraven poskytnout vše, abych ji využil co nejlépe. Jsem vděčný vedení týmu za důvěru a tuto šanci. Čeká mě spousta práce, čeká mě mnoho tréninků a závodů, na kterých budu získávat zkušenosti, které mi zatím chybí. Ale jsem tady, jsem připraven na všechny výzvy, abych se stal lepším a mohl konkurovat nejlepším jezdcům světa," dodává dvaadvacetiletý cyklista.

"Jsem rád, že tým dal Glebovi šanci ukázat se jako stážista, čehož plně využil," chválí svého nového svěřence Alexander Vinokurov, ředitel Astany. "Vítězství a čtyři umístění na stupních vítězů během několika závodů je skvělý výsledek. Jeho sprinterské kvality mluví samy za sebe, nicméně je před námi ještě hodně práce jak ve zlepšení sprintu, tak ve zhodnocení jezdcových schopností v dalších specializacích. Nicméně Gleb Syrica zaujal svými výsledky i přístupem během stáže, takže jsem rád, že se v příští sezoně připojí k Astaně jako stálý člen hlavního týmu.

Syrica bude možná jeden z pouhých dvou ruských cyklistů v nejvyšší divizi. Ve WorldTour už delší dobu září Aleksandr Vlasov, ale Pavel Sivakov změnil občanství a už reprezentuje Francii. Jinak nemá kdysi mimořádně silná ruská cyklistika žádné opravdu špičkové závodníky.