Štybarův nový tým změnil název na Jayco AlUla

22.12.2022 | Marek Matějka, foto Pauline Ballet/A.S.O.

Štybarův nový tým změnil název na Jayco AlUla

Australská sestava BikeExchange-Jayco bude mít od příštího roku nového titulárního sponzora a nový název. Saúdskoarabská turistická destinace AlUla podpoří celek Zdeňka Štybara.

Tým sice mění název, ale žádného úplně nového sponzora nemá. Společnost Jayco patří Gerrymu Ryanovi, majiteli týmu. A logo AlUla bylo na dresech týmu BikeExchange-Jayco už letos. AlUla je kulturní a památková destinace na severozápadu Saúdské Arábie a jako nový oficiální partner GreenEDGE Cycling doufá, že představí úžasnou krajinu starověkých civilizací milionům cyklistických a sportovních fanoušků po celém světě. Saúdská Arábie, dříve turistům uzavřena, v posledních letech tento region rozvíjí a propaguje prostřednictvím sportu. AlUla hostila řadu sportovních akcí, včetně závodu Saudi Tour v únoru 2022.

Majitel týmu Gerry Ryan podporuje tým i ve 12. sezóně za sebou a tentokrát na první místo v názvu týmu vybral společnost Jayco, výrobce rekreačních vozidel. Tým Jayco AlUla bude mít oficiální premiéru na závodě Tour Down Under, který začne 15. ledna v Adelaide závodem žen, po němž bude 17. ledna následovat závod mužů. Ještě předtím se tým zúčastní australského silničního mistrovství.

„Jsem velmi rád, že společnost AlUla, která byla oficiálním sponzorem týmu v roce 2022, se nyní stane důležitým partnerem v roce 2023. Tento nový závazek umožní naší organizaci pokračovat v této fantastické cestě ve světě profesionální cyklistiky s ještě většími cíli a ambicemi do budoucna,“ říká Ryan. „Díky novému názvu budeme mít také nový vzhled našich mužských i ženských týmů a díky pokračujícímu závazku a podpoře všech našich dalších partnerů se velmi těšíme na zahájení nového ročníku.“

„Pro mě je skvělé, že se tým v lednu vrátí k závodění v Austrálii a že se Tour Down Under opět stane mezinárodním závodem úrovně WorldTour. Bude to pro nás skvělá příležitost ukázat světu naše nové jméno a image, protože začínáme naši dvanáctou sezónu,“ dodává Ryan.

AlUla se dohodla na tříleté smlouvě s australským týmem, která skončí sezónou 2025.

Tým Jayco AlUla před novou sezónou posílil Zdeněk Štybar a dalších devět nových závodníků. Štybar by se v novém angažmá měl stát jedním z lídrů na severské klasiky a kapitánem týmu na dalších velkých závodech. Hvězdami celku zůstávají Simon Yates, Michael Matthews a Dylan Groenewegen.   


 

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE