Švýcaři a Švýcarky nastoupili v totožném složení jako loni a byli tak automaticky největšími favority na zisk dalších zlatých medailí. A podle toho si také vedli. Muži zahájili svou časovku dlouhou 20 kilometrů velice dobře. Všichni tři se na extrémně technické a nebezpečné trati udrželi pohromadě až do výjezdu Montrose Street, 1,5 km před cílem. Zde si vystoupil Bissegger a nechal to na Küngovi a Schmidovi. 

Ti protnuli cíl s náskokem 19 sekund před druhými Italy. Alberto Bettiol a Mattia Cattaneo se přitom museli po většinu závodu obejít bez Manlia Mora, který odpadl už po nějakých 6 kilometrech. Třetími nejrychlejšími muži byli Francouzi, kteří byli o 24 sekund pomalejší než Švýcaři, ale už drželi průběžné vedení v cíli. Francouzky totiž zajely skvělý čas a Francie si mohla dělat velké naděje na medaile, či dokonce titul. Němci po úseku mužů ztráceli 33 sekund na Švýcary a 9 sekund na medaili. 

Další favorizované celky měly smůlu. Australané přišli o Luka Plappa hned na začátku časovky, jedné ze zatáček spadl a zdržel taky Michaela Matthewse. Ten s Lukem Durbridgem pokračoval jen ve dvou a v polovině časovky byla Austrálie až osmá. Podobný problém měli Nizozemci, Daan Hoole nezvládl jednu z rychlých zatáček, spadl a zlomil vidlici svého Treku. Jos van Emden a Tim van Dijke na něj samozřejmě nečekali a mistři světa z roku 2019 měli v polovině závodu pátý čas s odstupem 41 sekund. 

Švýcarsko nezastavil ani pád nejlepší závodnice 

Karamboly a technické problémy pokračovaly i mezi ženami. Italky po 7 kilometrech utrhly Letizii Paternoster a také Alessia Vigilia měla problém se udržet motivované Silvie Persico. O šanci na medailové umístění nakonec Itálii připravilo řazení Silvie Persico, které přestalo fungovat a Italka se stávkující přehazovačku pokoušela „spravit“ kopáním během jízdy. To, světe div se, nepomohlo a musela vyměnit celé kolo. Kvůli tomu se italský tým propadl za Francii, Německo a Velkou Británii na konečnou pátou příčku. 

Pro špičkové švýcarské cyklistky měla být hračka udržet náskok 19 sekund, vždyť ve svém středu měly nejlepší časovkářku světa Marlen Reusser, vítězku chronometru na Tour de France Femmes. Ale snad aby závod nebyl až příliš jasný, dvojnásobná mistryně Evropy upadla a kolegyně na ni musely čekat. Nemusela měnit kolo, takže návrat byl rychlý, přesto Švýcarsko o pár sekund přišlo.

Francie mezitím stoupala pořadím, ani Němky tým ve složení Rémi Cavagna, Bryan Coquard, Bruno Armirail, Audrey Cordon-Ragot, Juliette Labous a Cédrine Kerbaol neohrozily, ale zajistily si aspoň bronz. Ricarda Bauernfeind, Franziska Koch, Lisa Klein, Max Walscheid, Jannik Steimle a Miguel Heidemann ztratili na nové světové šampiony 51 sekund.

Francouzi už čekali jen na Švýcarky. Nicole Koller si ve výjezdu Montrose Street vystoupila ze třetí pozice a nechala to na svých kolegyních. Elise Chabbey a Marlen Reusser zvládly také poslední sjezd, několik závěrečných zatáček a do cíle vlétly s náskokem 7 sekund před Francií. Švýcarsko slaví další zlato a další medaile očekává také v individuálních časovkách.