Tým UAE Emirates očkován proti koronaviru

08.01.2021 | Marek Matějka, foto ASO / Alex Broadway

Tým UAE Emirates očkován proti koronaviru

Celek UAE Emirates je prvním cyklistickým týmem, který byl kompletně očkován proti koronaviru. Tadej Pogačar a jeho kolegové obdrželi svou dávku na soustředění v Abú Zabí.

59 členů týmu UAE Emirates bylo očkováno na prvním společném soustředění ve Spojených arabských emirátech. Vakcína byla aplikována 27 závodníkům a 32 zaměstnancům UAE Emirates. Všichni byli očkováni vakcínou od čínské společnosti SinoPharm Group. Očkování se skládalo ze dvou dávek. „Velmi se nám ulevilo, že jsme dostali příležitost chránit sebe a ostatní lidi očkováním proti viru,“ říká Mauro Gianetti, ředitel týmu.

Gianetti byl jedním z 30 tisíc lidí, testujících vakcínu od SinoPharm. Ta byla vyvinuta v Číně a část testování proběhlo ve Spojených arabských emirátech: „Byl jsem jedním z 30 tisíc dobrovolníků, kteří v Abú Zabí testovali novou vakcínu SinoPharm. Dostal jsem dvě dávky a neměl jsem žádné vedlejší účinky. V současné době je vakcína ve třetí testovací fázi. Zatím nemá oficiální povolení, ale to nebude dlouho trvat. Do konce roku 2021 plánují distribuovat miliardu dávek."

Očkování nebylo pro členy týmu UAE Emirates povinné, aspoň podle slov Maura Gianettiho. Tým UAE Emirates byl jedním z prvních týmů, který byl výrazně zasažen koronavirem. V loňském ročníku UAE Tour byl celý tým v karanténě, protože se nákaza prokázala u Fernanda Gavirii a dalších členů týmu. Gaviria byl nakažen dokonce dvakrát. Týmový osteopat Dario Marini byl kvůli komplikacím způsobeným koronavirem devět dní na jednotce intenzivní péče.     

 

V Abú Zabí byli očkováni Tadej Pogačar, Alexander Kristoff, Fernando Gaviria, Matteo Trentin, Davide Formolo a další jezdci. Přítomni nebyli jen Diego Ulissi, který léčí srdeční vadu, jeden další, blíže nespecifikovaný jezdec a Marc Hischi, který ještě stále není oficiálním jezdcem týmu ze Spojených arabských emirátů.

Tadej Pogačar zahájí letošní závodní sezónu na závodech Challenge Mallorca na konci ledna. Závodit by měl i na Kolem Valencie, kde obhajuje celkové vítězství. Hlavním cílem bude obhajoba žlutého dresu na Tour de France: Moc rád bych ubránil své vítězství na Tour, ale je tu více důležitých závodů, které bych rád vyhrál. Miluji závodění, takže není těžké se motivovat. Je spousta věcí, kterých bych chtěl v cyklistice dosáhnout." 

Po Challenge Mallorca a Kolem Valencie je v plánu start na UAE Tour, kde loni vyhrál etapu a získal druhé místo celkově.  


   

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste