Morgado je už pátou posilou týmu ze Spojených arabských emirátů, ale nejspíš tou nejdůležitější, ačkoliv mezi muži letos jezdí prvním rokem. Mezi juniory patřil Morgado mezi nejlepší na světě, vyhrál ohromné množství závodů a na světovém šampionátu v Austrálii vybojoval stříbrnou medaili po krásném souboji s Emilem Herzogem. Letos v dresu amerického celku Hagens Berman Axeon vyhrál celkové pořadí Okolo Rhodosu a v dresu národního týmu vyhrál etapu na Ncupu Orlen Nations Grand Prix v Polsku.

"Morgado je obrovský talent," říká Mauro Gianetti, manažer UAE Emirates. "Je ohromně kvalitní a je to jezdec, který může mít v cyklistice zářnou budoucnost. Chceme, aby ze sebe dostal to nejlepší, a doufám, že ho tady v UAE uvidíme v plné síle," dodává švýcarský šéf jednoho z nejbohatších týmů.

Morgado se přidá ke svým krajanům. Za UAE Emirates jezdí Joao Almeida a bratři Oliveirové. "Přicházím do týmu s velkými ambicemi. Jsem moc šťastný, že jsem dostal tuto příležitost, vždy jsem o tom snil. Lidé, které v týmu znám, o něm mluvili velmi pochvalně a já jsem nadšený, že mohu být jeho součástí. Jsem připraven tvrdě pracovat, abychom společně dosáhli velkých věcí," říká Morgado. 

UAE Emirates letos zatím podepsal dva zkušené závodníky Nilse Politta a Pavla Sivakova a tři mladé cyklisty, kromě Morgada také Itala Filippa Baronciniho a Španěla Igora Arrietu. Dvaadvacetiletý Baroncini je mistrem světa kategorie U23 z roku 2021, ale v týmu Lidl-Trek se kvůli zdravotním problémům neprosadil. Jeho potenciál je především na jednorázových závodech stále velký. 

"Baroncini se v posledních letech neustále zlepšuje, je bývalým mistrem světa, takže hned vidíme, jaký má talent. Doufáme, že v následujících sezónách ukáže ještě víc," říká Gianetti o cyklistovi, kterému nabídl dvouletý kontrakt. 

Teprve dvacetiletý Španěl Arrieta přichází z druhodivizního týmu Kern Pharma. Talentovaný vrchař by v budoucnosti měl být důležitou součástí týmu na třítýdenních závodech. Gianetti od něj očekává hodně, jinak mu nenabídl tříletou smlouvu: "Jsme velmi rádi, že můžeme Igora přivítat v týmu pro příští sezónu. Je to mladý jezdec, který má potenciál se rozvíjet, a věříme, že v našem týmu udělá další pokrok."