Češi Michael Kukrle (Elkov Kasper) a Jan Kašpar (ATT Investments), Belgičané Johan Meens (Bingoal Pauwels Sauces WB) a Rune Herregodts (Sport Vlaanderen - Baloise) a Němec Alexander Tarlton (Lotto - Kern Haus) unikli už na začátku etapy a překvapivě vydrželi na čele až do cílové pásky. Uprchlíkům se podařilo vytvořit si náskok maximálně 2:45 a pro peloton neměl být žádný problém jejich snahu ukončit, jenže muži v hlavním poli se přepočítali. 

První vrchařskou prémii vyhrál Kašpar, na dalších dvou prémiích byl nejlepší Meens a dostal se do vedení vrchařské soutěže. 50 kilometrů před cílem drželi muži v úniku náskok okolo 2 minut a společně vjeli do Prostějova, kde na ně čekaly tři 15 kilometrů dlouhé cílové okruhy. Závod musel být na chvíli pozastaven, protože vedoucí skupina byla svedena z trati, ale brzo bylo vše napraveno. Ovšem 10 kilometrů před cílem skupina měla stále velký náskok a pro peloton to už začal být dost velký problém. 

Navíc se balík začal trhat na skupiny a brzo bylo jasné, že o vítězi se rozhodne ve spurtu vedoucí skupiny. Nejrychlejší byl Herregodts, který porazil krajana Meense a s větším odstupem také Kukrleho a Kašpara. Hlavní pole dorazilo do cíle se ztrátou 22 sekund. Ve spurtu byl nejlepší Ital Filippo Fortin (Maloja Pushbikers), před Timem van Dijkem (Jumbo Visma development) a dalším Čechem Pavlem Bittnerem (DSM). 

Třetího Kukrleho vývoj etapy překvapil: „Věděl jsem, že to bude těžké, bylo to nahoru dolů, ale chtěl jsem to zkusit a vyhrát etapu, i když jsem si myslel, že to nemá moc šancí na úspěch. A když už to dojelo do cíle, tak se mi to vyhrát nepovedlo, takže nejsem úplně spokojený s tím, jak to dopadlo.“ 

V páteční horské etapě se dojíždí na vrcholu Pusteven a Kukrle ví, že to nebude etapa pro něj: „Zítra se to změní, ten dnešní náskok nebude hrát roli, v celkovém pořadí nebudeme. Dneska to ale bylo takové bolavé, byl jsem před měsícem nemocný, ještě nemám ideální formu. Pojedeme zítra na Honzu Bártu s Kubou Otrubou a uvidíme, jak to půjde.“

Podle Bittnera o osudu etapy rozhodly organizační zmatky, nikoliv podcenění situace od jezdců v pelotonu: "Měli jsme v plánu jet o vítězství. Bylo velké horko a kluci závod kontrolovali. Bohužel únik špatně odbočil s náskokem kolem jedné minuty a když se závod opět odstartoval, měli větší náskok a pro nás už bylo nemožné je dotáhnout. Etapa byla pryč. Je to škoda, kluci jeli skvěle a měli jsme šanci vyhrát etapu, ale všichni jsou v dobré formě a myslím, že můžeme dosáhnout na dobré výsledky v dalších etapách." 

Herregodts si kromě žlutého dresu došel i pro zelený trikot pro lídra bodovací soutěže. Meens je nejlepším vrchařem, Kašpar nejlepším jezdcem do 23 let a Kukrle nejlepším Čechem.