Úvodní etapu Coppi e Bartali vyhrál Cavagna

21.03.2023 | Marek Matějka, foto Sirotti

Úvodní etapu Coppi e Bartali vyhrál Cavagna

Rémi Cavagna dotáhl sólový únik v první etapě Settimana Internazionale Coppi e Bartali k suverénnímu vítězství. Francouzský cyklista strávil v úniku 35 kilometrů a dojel s náskokem 32 sekund před pelotonem, kde nechyběl ani Mathias Vacek.

Tradiční italský etapový závod Coppi e Bartali začal 160 kilometrů dlouhou kopcovitou etapou v okolí města Riccione. V náročném terénu měl docela dobrou šanci dlouhý únik, proto se o něj bojovalo docela dlouho. Po 25 kilometrech dojel Alessandro Fancellu (Eolo-Kometa), ke kterému se přidali Belgičan Lennert Teugels (Bingoal WB), Italové Marco Murgano (Corratec) a Gabriele Petrelli (Technipes #inEmiliaRomagna) a Kolumbijec Didier Merchan (GW Shimano-Sidermec).

Do boje o vítězství v etapě však zasáhli jen málo. Sice si dokázali vybudovat náskok okolo pěti minut, jenže už 40 kilometrů před cílem byli všichni s výjimkou Teugelse dostiženi. Belgičan bojoval a chvíli se svezl i s Rémim Cavagnou (Soudal Quick-Step), který dokázal odskočit z pelotonu. Cavagna byl na unaveného Teugelse přiliš silný a posledních asi 15 kilometrů už jel muž s přezdívkou TGV sám.

Cavagna jako skvělý časovkář a expert na dlouhé sólové úniky věděl, co musí dělat. Soustředil se jen na svůj výkona fungovalo to. Navíc mu do karet hrál i konec etapy, psoledních 25 kilometrů mírně klesalo, nebo bylo po rovině. Za ním se vytvořil jen malý peloton. Ve skupině se drželo 36 jezdců, včetně Mathiase Vacka (Trek-Segafredo). Stíhání se snažil zorganizovat tým Jumbo Visma, ale na Cavagnu to přesto nestačilo. 

Francouz dojel do cíle s náskokem 32 sekund. Triumf Soudal Quick-Step potvrdil druhým místem Mauro Schmid, třetí skončil Rick Pluimers (Tudor). Mathias Vacek dokončil na 33. místě, jeho bratr Karel Vacek (Corratec) projel cílovou pásku se ztrátou 15:17 na 110. příčce, Josef Černý (Soudal Quick-Step) slavil vítězství týmového kolegy s odstupem 17:39 na 127. místě. 

Cavagna se pokusí udržet náskok 36 sekund před Schmidem až do konce pětietapového závodu, který navíc končí jeho oblíbenou časovkou na 18,6 kilometru. 


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE