Úvodní etapu Giro di Sicilia vyhrál Juan Molano (UAE)

28.09.2021 | Jiří Vlasák, foto: Giro di Sicilia

Úvodní etapu Giro di Sicilia vyhrál Juan Molano (UAE)

Přestože v první polovině etapy stály v cestě poměrně náročné kopce, dospěla etapa do hromadné koncovky, v níž se především díky práci Maximiliana Richezeho prosadil na cílové čáře Juan Sebastián Molano z UAE-Team Emirates.

Etapa měřila 179 km a profilově poměrně náročná první polovina vrcholila vrchařskou prémií dlouhou přes 8 km a byla to dnes jediná prémie tohoto druhu na trase. Po ní už následovala výrazně méně náročná pasáž, v níž se 33 km před cílem nacházela jediná rychlostní prémie.

Vytvořil se tradiční únik, v němž se ocitli tři borci: Italové Cortese z Mg.k Vis a Zurlo z Zalf Euromobil a s nimi Kanaďan Chretien z Rally, který se soustředil na vrchařskou prémii a zítra oblékne dres nejlepšího vrchaře. Pak už ho únik přestal zajímat. Naopak Zurlo bojoval nejdéle, ale 14 km před cílem byl dostižen.

Vše směřovalo k hromadné koncovce, ale ke klasickému souboji sprinterů nedošlo. Víc jak kilometr před cílem to sólově zkusil Albanese z Eolo-Kometa a vypadalo to, že snad svůj pokus dotáhne až do cíle. Jenže v cílové rovince zrychlil Richeze s Molanem na zadním kole tak, že odpojili zbytek pelotonu a Molano doslova na posledních metrech Albaneseho o etapový úspěch připravil. Toho může trošku utěšit zisk dresu nejlepšího mladíka.

Čas vítěze získalo 131 cyklistů včetně Romana Kreuzigera.

Jiří Vlasák
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste