Start i cíl byly v Aalborgu. Na 170 km pouhých 1400 výškových metrů. Jenže hodně technická trasa, krátké a místy prudké výjezdy, silný déšť a hlavně bojovný průběh z ní udělaly hodně těžkou robotu.

Hned po startu přišel útok za útokem, až se podařilo ujet šesti lidem z týmů nižších divizí. Mads Kristenssen z dánského Leopardu z toho vytěžil dres nejlepšího vrchaře a Filippo Ridolfo z Novo Nordisk dres nejlepšího mladíka.

Intenzívní bouřka a provazce vody zapřičinily pády a defekty. Těžce havaroval mj. Mauri Vansevenant (Quick Step), ale vyšetření v nemocnici neukázalo žádnou zlomeninu. Závod ale pro něj skončil. Mads Pedersen zase řešil opakované defekty, takže se dost nadřel, aby mohl v závěru spurtovat na čele hlavní skupiny.

Uprchlíci byli dojeti 30 km před cílem, když se najelo na cílový okruh, který se jel třikrát. Tady se do toho obuly favorizované týmy Alpecin-Deceuninck a Lidl-Trek, kterým zdařile sekundovali jezdci Uno-X, Soudal-Quick Step a Lotto Dstny.

Nástup střídal nástup, až se vpředu vyselektovala nepočetná skupina s většinou favoritů, včetně např. Mattiase Skjelmoseho, Madse Pedersena (oba Lidl-Trek) či Sorena Kragh-Andersena (Alpecin).

Po sérii nástupů a v momentě, kdy si soupeři potřebovali chviličku orazit, se 4 km před cílem zvedl Soren Waerenskjold a nebylo nikoho, kdo by po něm šel.

Marná byla následná stíhačka, během níž se za Norem sjela početnější skupina, takže se do čela vrátil i před tím odpadnuvší Fabio Jakobsen.

23letý Waerenskjold, výborný časovkář, klasikář a velmi dobrý sprinter dokázal svůj náskok uhájit o 6 sekund před 75člennou skupinou pronásledovatelů.

Z ní se na 13. místo prosadil Matyáš Kopecký z Novo Nordisk.