V Herningu Mika Heming osmý, ve Fyen Tomáš Bárta i Mika Heming na zemi.

22.05.2022 | Jiří Vlasák, foto: GP Herning, ATT Investments

V Herningu Mika Heming osmý, ve Fyen Tomáš Bárta i Mika Heming na zemi.

Zatímco jedna skupina cyklistů ATT Investments ovládla RBB Tour, druhá závodila o tomto víkendu v Dánsku. Při GP Herning dojel Mika Heming na 8. místě. V nájezdu do cílové rovinky při Fyen Rundt spadl jeden z domácích závodníků, vzal s sebou na zem dalších pět lidí a mezi nimi ze 6. a 7. pozice Tomáše Bártu a Miku Heminga.

Grand Prix Herning (1.2) na 180 km, která se jela po 21., uvítala na startu 28 týmů a v reprezentaci Dánska borce z úrovně World Tour: Madse Pedersena z Trek-Segafredo, Price-Pejtersena z Bahrainu, Norsgaarda z Movistaru a Stokbra, který ještě loni jezdil za Qhubeku. Dánů bylo na startu celkem 78, ale také 18 Nizozemců, 13 Norů atd. S nimi poměřila síly šestice ATT Investments Bárta, Heming, Klabouch, Petruš, Stránský a Štoček.

Pro závod jsou příznačné obtížné početné gravel úseky, takže i tentokrát významnou roli hrály pády a defekty. S ohledem na charakter závodu a sílu konkurence avizoval sportovní ředitel Petr Kaltofen, že získají-li umístění do deseti, budou spokojeni. A byli. Mika Heming přijel v první desetičlenné skupině a z ní bral konečné 8. místo. Ještě nedaleko od cíle byl s Mikou vpředu Petr Klabouch, ale i jeho vyřadil z boje o přední příčky pád.

Závod vyhrál Andreas Stokbro. 

Nedělní 107. ročník 190 km dlouhého Fyen Rundt - Tour of Funen (1.2) měl velmi podobné složení startovní listiny. Tentokrát žádné gravel úseky, ale úzké silničky, spousta zatáček, nahoru dolů a na závěr několikrát městský okruh přes kopec. Ten ale nebyl tak těžký, aby ho pohromadě nepřejela zhruba padesátka lidí.

Do pravotočivé zatáčky předcházející cílové rovince najížděli na 6. a 7. pozici ti z ATT Investments, kteří tam s ohledem na charakter závodu a jeho vyústění měli být, tedy Mika Heming a Tomáš Bárta. Jenže bezprostředně před nimi lehnul jeden z domácích cyklistů, na zem s sebou vzal dalších pět lidí a mezi nimi i oba naše. Bylo po naději. 

Závod vyhrál bývalý mistr světa Mads Pedersen.

"Jsme samozřejmě zklamáni. Kluci byli v hodně dobré pozici, oba mají velmi dobrý závěr, takže jsme si do poslední chvííle mohli dělat naděje na hodně dobrý výsledek. Škoda. Alespoň že jsme v prvním závodě brali umístění do top ten," vyjádřil pochopitelný stav mysli bezprostředně po závodě sportovní ředitel Petr Kaltofen.

Jiří Vlasák
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste