V prvním vrchařském dojezdu Kolem Ománu uspěl Herrada. Hirt ztratil pět sekund

12.02.2023 | Marek Matějka, foto Thomas Maheux/A.S.O.

V prvním vrchařském dojezdu Kolem Ománu uspěl Herrada. Hirt ztratil pět sekund

Ve 2. etapě Kolem Ománu se o vítězi rozhodlo v krátkém stoupání do kopce. Na vrcholu stoupání Qurayyat byl nejlepší Španěl Jesús Herrada a posunul se do vedení v celkovém pořadí. Jan Hirt dokončil výbušnou etapu v hlavní čelní skupině se ztrátou pěti sekund a drží se v popředí průběžného pořadí.

Do dlouhého úniku se vydala skupina ve složení Fredrik Dversnes (Uno-X), Luca Van Boven (Bingoal WB), Iván Cobo (Kern Pharma), Ángel Fuentes (Burgos-BH), Jeroen Meijers (Terengganu Polygon) a Kosuke Takejama (JCL UKYO). Náskok uprchlíků kontrolovalo několik týmů, do stíhání se zapojil dokonce i Mark Cavendish pracující pro Alexeje Lucenka, týmového kolegu z Astany.  

Uprchlíci jako první zdolali první ze dvou výjezdů na Qurayyat (2,6 km, 7,2 %). Nejdéle vydrželi Van Boven a Fuentes, dostiženi byli 7 kilometrů před cílem. Peloton nasadil ostré tempo, týmy se snažily najet do krátkého výjezdu na co nejlepší pozici. Stoupání nebylo ideální pro ryzí vrchaře Hirtova ražení, větší šanci měli výbušní závodníci. Tým AG2R Citroën rozjel tempo pod kopcem. Ve výjezdu se dopředu posunul tým Bora-Hansgrohe a čelní skupinu se zmenšil na asi 40 jezdců. Ve spurtu o vítězství byl Herrada nejsilnější a vybojoval už třetí letošní vítězství pro Cofidis, Belgičan Maxim Van Gils (Lotto Dstny) skončil druhý, třetí místo bere Diego Ulissi (UAE Emirates).

"Závěrečné stoupání jsem znal, v roce 2019 jsem tu skončil druhý za Alexejem Lucenkem. Věděl jsem, že je těžké. Dneska jsem měl dobré nohy a vyšlo to všechno dobře," řekl stručně Herrada v cíli závodu.  

Dostal se také do vedení v průběžném pořadí s náskokem 4 sekund před Van Gilsem a 6 sekund před Ulissim. Hirt se udržel v největší skupině s odstupem 5 sekund a v celkovém pořadí proto ztrácí 15 sekund na Herradu. 


  

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE