Van der Poel popáté mistrem světa v cyklokrosu

05.02.2023 | Marek Matějka, foto UCI

Van der Poel popáté mistrem světa v cyklokrosu

Mathieu van der Poel a Wout van Aert svedli strhující souboj o světový titul v cyklokrosu v nizozemském Hoogerheide. Rozhodlo se až v závěrečném spurtu na asfaltu, kde byl Nizozemec rychlejší a dojel si pro pátý elitní duhový dres.

Většinu závodu strávili Van der Poel a Van Aert v tandemu na čele a z hlediska výkonnosti mezi nimi nebyl žádný rozdíl. největší rivalové současné cyklistiky na sebe navzájem několikrát zaútočili, ale k ničemu to nevedlo. Většinu závodu udával tempo Van der Poel, ale v posledním okruhu se schoval na druhou pozici a ani na překážkách, které zvládal s větší jistotou, nezaútočil. 

Van Aerta to znervóznilo a neustále se ohlížel na svého soupeře, ale v posledním sjezdu v terénu, před vjezdem na asfalt, držel vedoucí pozici. Rozhodnout se muselo až ve spurtu a Van der Poel překvapil Belgičana okamžitým nástupem. Van Aert už nedokázal odpovědět a musel skousnout porážku. Nadšený Van der Poel vybojoval pátý titul mezi elitními muži. Pro třetí místo si dojel Eli Iserbyt (Belgie) před Larsem van der Haarem (Nizozemsko) a Michaelem Vanthourenhoutem (Belgie).

Češi nebyli moc vidět, Michael Boroš obsadil 21. místo, Jakub Říman dojel na 29. příčce. 

Připravujeme podrobnosti.

 


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE