Van der Poel ukončil cyklokrosovou sezónu

05.01.2022 | Marek Matějka, foto Red Bull Content Pool/Bartek Wolinski

Van der Poel ukončil cyklokrosovou sezónu

Mathieu van der Poel nebude obhajovat titul mistra světa v cyklokrosu. Nizozemský cyklista se kvůli zranění zad nevrátí do terénu a zaměří se na start silniční sezóny.

Šestadvacetiletý cyklista týmu Alpecin - Fenix se dlouhodobě trápí s bolestmi zad. Větší problémy se zády řeší od léta, kdy v úvodu olympijského závodu na horských kolech v Japonsku tvrdě spadl a dlouho se léčil. Dokázal se vrátit na silniční kolo a skončil třetí na monumentu Paříž - Roubaix, přesto bolesti stále pociťoval. Během přípravy na cyklokrosovou sezónu si poranil koleno a začátek sezóny musel odložit. Nastoupil pouze do dvou závodů, v druhém spadl a obnovil si potíže se zády.

Několik dalších startů zrušil a nyní se definitivně rozhodl ukončit zimní sezónu a pomalu se začne připravovat na jarní silniční závody. Nebude tedy ani usilovat o pátý elitní titul v cyklokrosu a světový šampionát v americkém Fayeteville přišel o největší hvězdu. Není jasné, kdy se k závodění vrátí. "Neurčili jsme si datum," zní z týmu Alpecin - Fenix. "Nemám k tomu moc co říct," reaguje Van der Poel. "Kvůli té bolesti zad jsem se od Tour de France nedostal na svou nejlepší úroveň a chci se toho zbavit. Jedinou možností je odpočinout si na delší dobu a bylo by proto hloupé odpočinek přerušit kvůli mistrovství světa. Na tom se shodneme všichni. I když je to hodně nepříjemné, světový šampionát v cyklokrosu jsem jel desetkrát za sebou a nejet do Ameriky obhájit dres je opravdový průšvih."

Van der Poel zatím nechce říct, který silniční závod bude jeho první a zda stihne úvodní klasiku Omloop Het Nieuwsblad na konci února: "O svou kariéru se nebojím, ale samozřejmě mě frustruje, že nevím, jak dlouho budu muset odpočívat. Cíle si stanovíme, až budeme vědět víc. Do té doby budu dělat co budu moci." 


    

   

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste