Virtuální závod Toskánsko vyhrál Daniel Turek

17.05.2020 | TZ ČSC, Foto: Rouvy

Virtuální závod Toskánsko vyhrál Daniel Turek

První podnik online závodů zastřešený Českým svazem cyklistiky a jeho partnerů proběhl pod názvem e-GrandPrix Czech cycling Federation – Tuscany, vítězem se stal Daniel Turek z Israel Cycling Academy.

Závod se jel na platformě ROUVY, která závodníky virtuálně přenesla do prostředí Toskánska. Závod také přinesl možnost hobby jezdcům poměřit síly s našimi špičkovými jezdci, a to nejen z české cyklistiky. Celkem se zúčastnilo přes 200 závodníků ze 23 zemí.

Atmosféru online závodu pomohli svým komentářem doplnit Tomáš Jílek, který diváky tradičně provází celou řadou velkých cyklistických podniků na ČT a národní trenér silniční reprezentace Tomáš Konečný.

Ve více než hodinovém závodě dlouhém 38,7 km vedeném zvlněným terénem projel virtuálním cílem jako první Daniel Turek (Israel Cycling Academy) před maratonským mistrem v MTB Martinem Stoškem (Future Cycling – Northwave) a úřadujícím mistrem republiky ze silnice U23 Tomášem Bártou (Tufo Pardus Prostějov).

Závodu se účastnili také naši přední profesionální cyklisté Zdeněk Štybar (Deceuninck - Quick-Step) nebo Ondřej Cink (Kross Racing Team), kteří byli velkými favority závodu. Potýkali se však s problémy s internetovým připojením, což jim zhatilo šance na boj o příčky nejvyšší. Opomenout nesmíme ani mládežnické kategorie, kdy Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský), vítěz kategorie juniorů zároveň obsadil čtvrté místo v absolutním pořadí a vítězný kadet Štěpán Telecký (TJ Favorit Brno) byl absolutně desátý.

Své síly poměřily také ženy. O vítězce se rozhodlo v napínavém souboji reprezentantek Terezy Korvasové (Dukla Praha), úřadující mistryně republiky v časovce a Karly Štěpánové (Maloja Pushbikers MTB), která se specializuje na horská kola. Nakonec měla v závěrečném stoupání více sil Tereza Korvasová, třetí místo pak obsadila také silniční reprezentantka Veronika Jandová (WCC Team).

"Dle mého mínění i ohlasu okolí se 1. eGP povedlo. Potvrdilo se, že i virtuální závod dokáže díky moderním technologiím používaných platformou ROUVY vytvořit prostředí, které závodníky vtáhne způsobem, kdy závodí jak na skutečné silnici. Zároveň 1. eGP díky přenosů na internetovém kanále ČT SPORT umožnila propagaci sponzorů Českého svazu cyklistiky, jako je ŠKODA, STRABAG a další, jejichž loga lemovala virtuální silnice. Měli jsme obavy, jak to celé dopadne, ale výsledek je nad očekávání pozitivní a těším se na další pátek, kdy se pojede druhý eGP na legendární trase Mt. Ventoux. Tímto vás zároveň srdečně zvu," řekla generální sekretářka ČSC Jarka Krakovičová 

Výsledky eGrandPrix Czech Cycling Federation

Muži:

Daniel Turek   - Israel Cycling Academy
Martin Stošek - Future Cycling – Northwave
Tomas Barta – Tufo Pardus Prostějov

Junioři:

Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský)
Mathias Vacek
Štěpán Široký (TJ Favorit Brno)

Kadeti:

Štěpán Telecký (TJ Favorit Brno)
Ondřej Šilhavý (Kovo Praha)
Jan Hezina (TJ Stadion Louny)

Ženy:

Tereza Korvasová (Dukla Praha)
Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers MTB)
Veronika Jandová (WCC Team)

Záznam ze závodu 

Výsledky

Pokud chcete shlédnou další podnik tohoto online závodění, tak se připravte na 22. 5. kdy proběhne další akce pod názvem e-GP CZECH CYCLING FEDERATION - MT. VENTOUX.    Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Potocký M.
To je jak virtuální kachna se zelím a knedlíkem s dobrým pivkem :-))) Dobrou chuť :-) To jest nikdo z toho nic nemá, snad jen ti ajťáci :-)))
17.05.2020 17:45:43
bond
p.Potocký,asi o tom prd víte..oni to musí tvrdě odšlapat a bohužel této době je to slušný motivační prvek v treninku. je tady jen problém s technikou-připojení a taky to,na čem se to měří-dostupnost a hlavně cena.Ale věřte,že to tvdě odmakali. Zkusil jste si někdy válce a nebo podobnou vopičárnu a to v průměru třeba 38km se zátěží???Nebo jste jen gaučák s kachnou?
18.05.2020 7:36:19
kolojede
Asi nikdo nemůže tvrdit, že současné závody na trenažéru jsou srovnatelné s reálnou jízdou na kole. Není zde žádný prostor pro uplatnění jezdeckých dovedností, zkušeností ani závodní chytrosti. Humorné jsou samozřejmě průjezdy v 80km/h vracečkou a neštastná úplná absence zohlednění jízdy ve skupině, se kterou si pevně doufám programátoři brzy poradí, protože jinak se bude stále jednat o "hromadnou časovku". Nicméně jsem přesvědčen, že trenažér má své místo jako doplněk jak v tréninku, tak i v závodění. Pokud je třeba trénovat dlouhý kopec a žádný v okolí 50ti km prostě není, pokud je třeba projet trať, která je mimo reálnou fyzickou dostupnost. Co se týká závodění, vidím problém v tom, že trenažér simuluje i na základě údajů jako je třeba váha jezdce (zadává sám závodník a je v současnosti bez jakéhokoli ověření) a z toho vyplývající rozhodující výkon W/kg. Rovněž některé trenažéry poskytují nepřesné, ne-li až nesmyslné výstupy a tak srovnání je pak docela diskutabilní. Báječné pak samozřejmě je, že si mohou spolu zazávodit cyklisté, kteří jsou na druhém konci světa, nebo třeba jen v jiném městě a náklady na účast v takovémto závodě jsou velmi vstřícné.
18.05.2020 13:14:43
Potocký M.
To bond- chlape to jsem se zasmál. Tak za A) předpokládám že tohle jste napsal i pod článek klukům s ProTour co se o tom vyjádřili jinejma slovama ale ve stejné myšlence. Jako například Štyby. Za B) napadlo Vás si poměřit pin.??? To jste na špatné adrese. Spíše mě nadejte do nemohoucích starců Ročník 57) co na kole mimo jiné aktivity ročně najede v průměru 10000km a kolem 100000 metrů nastoupám. Vím co je ježdění na válcích a podobných udělátkách. V době kdy jsem aktivně závodil tak jsem na válcích seděl i 5hodin v kuse. Jezdím na nich do dnes, běhám, cvičím mimo jiné na kruzích, gumovém míči,. . . . Mám pokračovat. Jezdím podle tépů od dob kdy na hodinkách je vteřinová ručička, následně tepák, měřič wattů od roku 2000. Kolik wattů za hodinu, dvě, tři, nebo i dvanáct útáhnu Vám psát nebudu protož Vám to stejně asi nic neříká. Letos mám najeto 4,455.8 km a nastoupáno 45,902 m. Ve slušné wattové zátěži. Jezdím převážně s výrazně mladšíma. Své aktivní závodění mezi těma které se dnes všeobecně nazývají profíci jsem ukončil ve svývh 33letech. Mé aktivity )kolo a běh) jsou veřejně dostupné a podrobné. Tak že mezi gaučákama jsem minimálně v první polovině :-))) Jo ještě jednu maličkost kdyby jste se chtěl optat zda jsem byl někdy v reprezentaci. Tak to Vám musím udělat radost, nebyl. Ale závody Československého poháru jsem jezdil několik let. Tak že i závody s mezinárodní účastí. Tak a jak jste na tom Vy osobně? Mohl by ste se mě (nám) též představit? Nebo rači zůstanete věrný nic neříkajícímu označení bond? Už jen to že se nestydím vystupovat po svým příjmením narozdíl od Vás je pro mne důstojněší. A když se k něčemu vyjadřuji tak pouze k tomu o čem vím že vím. Možná jste si své rejpnutí mohl odpustit kdyby jste se zamyslel nad tím co jsem napsal. Jízda a tedy závod na kole reálně aby byl člověk jak se říká první nebo mezi prvními v cíli obnáší několik faktorů které se trénují a pak se musí šikovně skloubit. Stručně vyjádřeno hrubý výkon, iízda v kopci, jízda po rovině, jízda ve sjezdu, jízda v háku, umění terezínů, průjezdy zatáčkou, bleskové reakce,. . . Už začínáte chápat o čem jsem psal??? O čem je virtuální závod pro závodníka a o čem pro diváka. Navíc by všichni zůčastnění museli mít naprosto stejně zkalibrované přístroje atd. Jakožto závod je to jak jsem napsal. I přesto že Vaši snahu o diskuzi považuji za poněkud nešťastnou, přeji příjemný den Potocký M.
18.05.2020 13:58:33
bond
P.Potocký,nebudu se s váma přít,vím kdo jste a vím,co jste zač.Respektuji vás,jako cyklistu,ale ne jako člověka. Já jsem jen o dva roky mladší,než vy.Jen hobby cyklista a nemám potřebu se s váma porovnávat-i když jsem vás na závodě porazil,mě neopravńuje se nad vás povyšovat. Tak jste si tady vyhonil ego,jaký jste king a co??? Máme se podělat? Ne,není před kým.Buďte rád,že to šlape a neřešte,jestli to kluky baví a nebo kdoví co.není to ono,ale odedřou to.Proto ta narážka na gauč.Pane,pokoru a respekt..to nemáte. Sám jste to nikam nedotáhl,tak uklidněte hormon.Rupne vám žilka a budete tahat nohu. A to další,přejmenovat se kvůli vám taky nepůjdu.
20.05.2020 21:57:34
Potocký M.
To bond teď Vás budu citivat - Zkusil jste si někdy válce a nebo podobnou vopičárnu a to v průměru třeba 38km se zátěží???Nebo jste jen gaučák s kachnou? No a teď já. nějak to nedává smysl s tím co jste napsal ve svém druhém komentáři. Který ale hodně vypovídá o Vás. A pokud skutečně jezdíte a někdy před třiceti lety jste na závodě dojel přede mnou, tak vězte že jste určitě nebyl jediný :-)) Ale v tom případě mě těší že to je pro Vás takovej zážitek že si to pamatujete. Ano nikam jsem to nedotáhl v tom s Váma souhlasím a taky jsem to já sám ve své reakci na Váš komentář zmínil. V každém případě jste pouze anonym :-)))
21.05.2020 12:59:24
bond
Bože,do čeho jsi život dal...jste jen kus hovězího.Chlubná huba a rád by jste se z toho vyblekotal. Bohužel.Raději jen jezděte,to vám snad jde líp. tady je to fiasko a trapárna. Jen už plky,ale lidsky jen odpad.
21.05.2020 20:37:55
Potocký M.
Jo a díky tomu je svět pestrý, tímto se můžete cítit lepším člověkem a děkovat že Vás bůh nestvořil jako mne :-) Přeji příjemný den :-)
22.05.2020 10:16:12