Vítězové Zwift Academy, Ital Vergallito a Britka Morrice, získali profi smlouvy

19.12.2022 | Marek Matějka, foto Alpecin-Deceuninck, Leon van Bon/Canyon//Sram

Vítězové Zwift Academy, Ital Vergallito a Britka Morrice, získali profi smlouvy

Zwift Academy - silniční program pro vyhledávání talentů a trénink má pro rok 2022 své dva vítěze. Mezi ženami byla nejlepší Britka Alex Morrice a získala profesionální kontrakt v celku Canyon//Sram. Ital Luca Vergallito zamířil do kontinentální sestavy Alpecin-Deceuninck.

Týmy Canyon//Sram a Alpecin-Deceuninck už několik spolupracuje se společností Zwift na výběru talentů. Alex Morrice a Luca Vergallito získali profesionální smlouvu, vynikli mezi více než 160 000 Zwifťáky, kteří se zúčastnili Zwift Academy Road 2022. Morrice byla jednou z pěti žen pozvaných na finále ve španělské Denii, kde se finalistky účastnily závodů Zwift, setkaly se s trenéry a zaměstnanci týmu a měly možnost jezdit s profesionálními sportovci z Canyon//Sram. Podle německého celku WorldTour Britka Morrice vynikala výjimečným sportovním talentem, působivými dovednostmi na kole a potřebným přístupem, aby se naučila, co je třeba k úspěchu na nejvyšší úrovni. 

„Sledovala jsem Zwift Academy už loni, bavilo mě to a chtěla jsem to zkusit sama, abych zjistila, jak daleko se dostanu. Žádná jiná příležitost se Zwift Academy nevyrovná,“ říká Morrice. „Byl to vzrušující týden. Bylo skvělé setkat se s ostatními finalisty a profesionálními závodnicemi a mohla jsem se toho hodně naučit. Bylo to náročné, ale obohacující, a byla jsem spokojená s tím, jak jsem jela ve finále. Vnímala jsem to jako skvělou příležitost dozvědět se hodně o sobě a svých schopnostech, takže jsem se snažila své nervy nasměrovat k maximálnímu výkonu.“

„Jsem nesmírně vděčná, že jsem dostala tuto příležitost, a už se těším, až se v lednu setkám se zbytkem týmu a začátek roku bude nabitý! Těším se na trénink a závodění na plný úvazek. Chci získat co nejvíce zkušeností se závoděním na této úrovni a využít příležitost. Zatím jsem si nestanovila žádné cíle, ale soustředím se na to, abych lépe pochopila sebe sama a s pomocí týmu objevila svou specializaci.“

Magnus Bäckstedt, hlavní sportovní ředitel týmu Canyon//Sram Racing, říká: „Alex na mě udělala dojem svou výkonností pro typ závodnice, kterou jsme chtěli pro tým najít. Prokázala také dobrou znalost taktiky s opravdovým citem pro závod a má stále co rozvíjet. Alex zapůsobila během celého finálového týdne a jsme rádi, že ji můžeme přivítat v týmu.“

Morrice je poslední závodnicí týmu pro sezónu 2023, kompletní soupiska má 15 jmen: 

Ricarda Bauernfeind a Antonia Niedermaier (Německo), Shari Bossuyt (Belgie), Neve Bradbury, Tiffany Cromwell a Sarah Roy (Austrálie), Elise Chabbey (Švýcarsko), Chloé Dygert (USA), Alex Morrice a Alice Towers (Velká Británie), Kasia Niewiadoma a Agnieszka Skalniak-Sójka (Polsko), Soraya Paladin (Itálie), Pauliena Rooijakkers a Maike van der Duin (Nizozemsko).

Alpecin-Deceuninck si vybral Vergallita 

Luca Vergallito navazuje na úspěch například Jaye Vinea, který byl objeven Alpecinem také díky Zwift Academy. Podobně jako Australan Alex Bogna, v současnosti člen kontinentálního Alpecinu. Pětadvacetiletý Ital má pár zkušeností se silničními závody a v příštím roce se dočká prvního velkého angažmá, zatím v kontinentálním Alpecin-Deceuninck Development Team. „Stát se profesionálním závodníkem vždy bylo mým osobním cílem a cyklistiku nosím v srdci už od dětství,“ říká Vergallito.

„Vím, že mě čeká hodně práce, ale jsem na to připravený, udělám pro to všechno. Jsem vděčný týmu Alpecin-Deceuninck a Zwiftu za tak skvělou příležitost. Udělám všechno pro to, abych se odvděčil,“ dodává.


 

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE