Výběr fotek 2017 od Jaroslava Svobody

04.01.2018 | Jaroslav Svoboda

Výběr fotek 2017 od Jaroslava Svobody

Asi ani neuvěříte, že při vzniku RoadCycling.cz neexistoval žádný fotograf, který by fotil domácí silniční cyklistiku. Dnes tu máme několik šikovných fotografů, kteří pochopitelně chtějí i do světa, ale pro které je základnou Česká republika. A tak si je připomeňme v jejich krátkých výběrech ze sezóny 2017. Prvním je Jaroslav Svoboda.

Na úvodní fotografii Paříž při Tour de France, další fotografie s autorovým komentářem:


Druhá etapa nového závodu RBB Tour se konala na okruhu v okolí Popelína, v minulých letech jednoho ze závodů ČP. Snímek skoro jako z vrtulníku pořízen z posedu.

Další etapa zavítala do Českého Rudolce a proto jasná volba na jeden z fotopointů byl místní zámek, na jehož vrchol jsme se dostali skrze bludiště rekonstruovaných místností.

Z jižních Čech až na Tour de France, kde mimo jiných byl i vítěz z roku 2011 Cadel Evans. Netradiční portrét vznikl po tiskové konferenci jeho bývalého týmu BMC.

Letošní ročník byl zahájen časovkou jednotlivců v ulicích německého Dusseldorfu. V pozadí snímku z nepříjemně propršené etapy je známá věž Rheinturm a most Rheinkniebrucke.

Tradiční konec obstaraly okruhy na bulváru Champs-Élysées pod Vítězným obloukem. Dokonce jsem zde asi jako jediný ochutnal i francouzské dlažební kostky :-)

Doslova zpět doma, na Vysočině. Nezdálo se, že by "vepřoví" dělníci (foceno v obci Vepřová) měli nějakou snahu pohnout s rekonstrukcí kanalizace, nicméně potrubí své využití našlo.

Nedaleko Bystřice nad Pernštejnem se setkaly dva pelotony, závodníky na bicyklech jako vždy v této etapě doplnil průjezd vozů z dob rané cyklistiky.

Snímek slečny na koni během závodu Železný dědek nedaleko Benešova stál fotografa dlouhý spurt do kopce, zakončený vysvětlováním pravidel kompozice čtyřnohým modelům.

Doslova balancování na hraně je za fotkou z druhé etapy Okolo jižních Čech. Vyfoceno z betonového zábradlí mostu nazývaného Bechyňská duha, ve výšce 60 metrů nad hladinou řeky Lužnice.

V jižních Čechách baví cyklistika opravdu každého, z výrazu přítomné fanynky je to více než jasné.

V trochu větší velikosti, což je pro fotografa pochopitelně důležité, si můžete prohlédnout ve fotogalerii:
Jaroslav Svoboda
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE