Del Toro si dres okrové barvy oblékl po svém vítězství ve 2. etapě a naprosto bez problému v něm zvládl objet dvě rovinaté etapy. Zdá se, že je mimořádně odolný tlaku, protože si v páteční etapě dovolil jet několik kilometrů na větru za pelotonem, aby před etapou s cílem na Willunga Hill trochu probudil své nohy a byl připraven na maximální intenzitu. 

"Jsem spokojený," prohlásil po 4. etapě. "V sobotu to bude těžké, ale jsem šťastný, že jsem zatím vydržel v dresu. V takových dnech nechci příliš riskovat, protože následující dva dny jsou pro mě důležité. To se povedlo." Del Toro věří, že v sobotní etapě může uspět. "Willunga Hill je pěkné stoupání a doufám, že se budu cítit dobře, tak snad to tak opravdu bude." 

1145831254.jpg

Mexičan do 5. etapy nastoupí s náskokem jediné vteřiny před Biniamem Girmayem, ale ten pro něj není nebezpečný. Se ztrátou maximálně jedenácti sekund je ovšem 68 cyklistů, a to včetně několika špičkových vrchařů. Willunga Hill není žádný alpský velikán, stoupat se bude jen pár minut, ale vítězí zde vrchaři s dostatečně důrazným nástupem. A to by mělo Del Torovi vyhovovat, protože výbušnost mu opravdu není cizí. 

Yates je poslední nadějí týmu Jayco AlUla 

Většina jezdců, kteří byli před startem Tour Down Under považováni za favority celkového pořadí, se stále drží a mají odstup jedenácti sekund. Ze závodu odstoupil zraněný Luke Plapp a pro celý tým Jayco AlUla je letošní ročník TDU zatím jedna velká katastrofa. Plapp byl před startem závodu sebevědomý, tvrdil, že Jayco chce vyhrát všechny etapy i celkové pořadí. To se však nedaří, Caleb Ewan v hromadných dojezdech nestíhá a sám Plapp spadl ve vysoké rychlosti v závěru 3. etapy, ztratil skoro deset minut a kvůli odřenému celému tělu do další etapy už nenastoupil. 

1145664010.jpg

Jayco ovšem má schovaný ještě jeden velký trumf - Simona Yatese. Britský vrchař před startem závodu řekl, že chce jet o vítězství a zatím nebyl vidět, ale ani neměl žádný problém. Stále patří mezi favority, ale dokáže se zbavit Del Tora? UAE Emirates je teď už silnější než Jayco, Del Toro bude mít dobrou podporu a Yates se bude muset hodně snažit, aby stáhl těch jedenáct sekund. 

"Je škoda, že jsme přišli o Plappyho, a budeme se muset hodně snažit," řekl Yates stručně. "Tým odvádí skvělou práci, ochránil mě a já teď musím o víkendu přidat." 

Jsou tu i další favorité, Visma-Lease a Bike podaří Milana Vadera, Movistar Rubena Guerreira, Ineos Grenadiers Jhonatana Narvaeze, Bahrain Victorious Jacka Haiga, Israel-Premier Tech Stephena Williamse a pak jsou zde mladí jezdci, o kterých se moc nemluví, například Archie Ryan (EF Education-EasyPost), Oscar Onley (DSM-Firmenich PostNL), Antoine Huby (Soudal Quick-Step) koneckonců také Mathias Vacek, který se v každé etapě držel vpředu, nic neztratil, drží 22. místo a z Lidlu-Trek je na tom nejlépe.

5. etapu Tour Down Under vysílá Eurosport na internetu v noci od 1:30. Cíl je naplánován nejdříve na 4:15 našeho času.