Wout van Aert prodloužil v Jumbo - Visma o tři roky

21.01.2021 | Marek Matějka, foto LaPresse

Wout van Aert prodloužil v Jumbo - Visma o tři roky

Belgičan Wout van Aert zůstane v týmu Jumbo - Visma až do konce roku 2024. Belgickému klasikáři končila původní smlouva na konci letošního roku a zájem o něj měly i konkurenční týmy.

„Také po sezóně 2021 zůstanu hrdým členem týmu Jumbo - Visma," oznámil Wout van Aert na týmovém soustředění ve španělském Alicante, kam si odskočil od cyklokrosových závodů. Van Aert se v loňském roce stal jedním z nejlepších cyklistů světa a po vítězstvích na Milán - Sanremo a Strade Bianche a druhých místech na světovém šampionátu a Kolem Flander sahá po titulu nejlepšího klasikáře planety. O jeho služby byl velký zájem i jinde, mluvilo se o nabídce týmu Ineos Grenadiers, ale Van Aert se rozhodl zůstat v nizozemském celku. 

„Chtěl jsem prodloužit, protože v tomto týmu jsem se stal mnohem lepší. Myslím, že každý viděl, že jsem v posledních letech jako jezdec udělal obrovský krok vpřed. Vždy jsem byl ve formě, když jsem potřeboval. Vděčím týmu za to, že se můžu připravovat na své cíle. Že chci zůstat jsem věděl docela rychle. Ale samozřejmě přicházejí do hry i další věci, které vyžadovaly nějaký čas k vyřešení. Zájem byl na obou stranách a byl jsem přesvědčen, že všechno dobře skončí. Cítím se zde velmi dobře a minulé roky ukázaly, že tu můžu uspět. Nemusím vám říkat, že o mě byl větší zájem, ale nikdy jsem nejednal s jiným týmem. Mým cílem bylo prodloužení smlouvy. Stali jsme se nejlepším týmem na světě. Proto pro mě bylo nejlepší zůstat. Jsem rád, že je to hotové, a ulevilo se mi, že už o tom mohu mluvit,“ říká Van Aert.

 

K finální dohodě a podepsání smlouvy došlo až na současném soustředění v Alicante. Zde se Van Aert setkal s ředitelem týmu Richardem Pluggem a hlavním sportovním ředitelem Merijnem Zeemanem. Van Aert tak měl o důvod víc, proč na chvíli odletět z Belgie do Španělska, než jen teplé počasí. Wout je jedním z velkých jmen cyklistiky, jednou z velkých hvězd. V současnosti je světovou trojkou a pro nás bylo důležité udržet si ho. Možná tu byly další týmy, které ho chtěly, ale on sám chtěl od počátku prodloužit. Pomohli jsme mu se zlepšit a proto chtěl zůstat. Brzo jsme se dohodli, ale detaily smlouvy vyžadovaly trochu času. Jsem moc rád, že jsme ho udrželi," říká Richard Plugge.

Podle Merijna Zeeman, je prodloužení smlouvy skvělou zprávou pro celý tým. Nyní může s jeho službami počítat i v dalších letech a to nejenom na jednorázových klasikách, ale také na etapových závodech. Sám Wout van Aert chce vítězit v kratších etapácích a navíc bude pomáhat lídrům na Grand Tours. A k tomu by rád přidal etapová vítězství a zelený dres na Tour de France. Wout v cyklistice udává trendy, je velkou hvězdou. Dělá náš sport zábavný. Je skvělé, že toho dosáhl jako jezdec týmu Jumbo - Visma že bude v našem týmu pokračovat i v dalších letech. Jsme na to hrdí. Pro nás, trenéry, je je skvělé mít možnost pracovat s takovou osobností a závodníkem. Postupně se zlepšujeme a to platí i o klasikářské sestavě kolem Wouta. Myslím, že jsme loni zjistili, že podpora týmu na jarních klasikách nebyla dostatečná. Pracujeme na tom. V dalších letech musíme být silnější, aby Wout dostal takovou podporu, jakou si zaslouží." 


 

   

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste