Z NTT se stává Qhubeka Assos

20.11.2020 | Marek Matějka, foto LaPresse

Z NTT se stává Qhubeka Assos

Jihoafrický tým NTT od příštího roku změní název na Qhubeka Assos. Celek Douglase Rydera je zachráněn, ale s výrazným snížením rozpočtu.

Qhubeka Assos bude mít jen jednoho titulárního sponzora, protože nadace Qhubeka týmu neposkytuje žádné finance. Švýcarská oděvní společnost Assos je hlavním finančním partnerem. Stáj zůstává věrna svým africkým kořenům a pokračuje v podpoře nadace Qhubeka, která poskytuje jízdní kola africkým dětem. 

Douglas Ryder dokázal zajistit rozpočet na příští rok i bez pomoci dánských investorů v čele s Bjarnem Riisem, kteří NTT opustili po necelém roce. Z finančního hlediska bude Qhubeka Assos jedním z nejchudších profesionálních týmů a určitě nejchudším celkem ve WorldTour, pokud se Dougu Ryderovi podaří udržet na nejvyšší úrovni. Ryder sice stále vlastní licenci WorldTour, ale Mezinárodní cyklistická unie přesto musí provést audit a zjistit, zda tým splňuje všechny podmínky. 

Jsem rád, že jsme získali podporu několika úžasných lidi a partnerů včetně společnosti Assos, která postoupila na pozici titulárního sponzora. Těším se na naše nové partnery a na přípravu před sezónou 2021. Jízdní kolo je nástrojem, který mění život, při dojíždění, sportu, pro zdraví, díky svobodě, kterou poskytuje. Našemu týmu vždy záleželo nejen na vítězstvích, i když vyhrávání milujeme," říká Douglas Ryder. 

Zajištění existence ale nijak nezajišťuje úspěchy a nejlepší závodníci z týmu odcházejí. Pryč jsou Roman Kreuziger (Gazprom - RusVelo), Michael Valgren (EF), Edvald Boasson Hagen (Total Direct Energie), Ben O'Connor (AG2R Citroën), Ryan Gibbons (UAE Emirates), Louis Meintjes (Circus - Wanty Gobert) a také například Samuele Battistella (Astana). I s nimi patřil NTT k nejslabším týmům WorldTour a bez nich to bude ještě o hodně horší. 

Tým zatím oficiálně nepotvrdil žádnou posilu, ale počítá se s příchodem Karla Vacka. Další jezdci budou následovat, ale Qhubeka Assos muže nabídnout většinou jen minimální mzdu. Zůstat by měli Domenico Pozzovivo, Victor Campenaerts a nejspíš i Giacomo Nizzolo. Tým jedná s Australanem Simonem Clarkem a Italem Fabiem Aruem. 


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste