Zdeněk Štybar na Belgium Tour a Roman Kreuziger na Tour of Slovenia

08.06.2021 | Jiří Vlasák, foto: Baloise Belgium Tour, Gazprom - RusVelo

Zdeněk Štybar na Belgium Tour a Roman Kreuziger na Tour of Slovenia

V tomto týdnu kromě probíhajícího závodu nejvyšší kategorie Tour de Suisse, kde startuje Petr Vakoč a Jan Hirt, se uskuteční další závody z kalendáře UCI, na nichž bychom mohli sledovat počínání dalších českých cyklistů Zdeňka Štybara, Romana Kruzigera či Karla Vacka.

Dnes se jede ve Francii 3. ročník speciálního jednorázového závodu Mont Ventoux Dénivelé Challenge (1.1). Jeho specifičnost spočívá v tom, že kromě čtyř „klasických“ vrchařských prémií se budou muset cyklisté vypořádat dvakrát s ikonickým Mont Ventoux! Takže na sprintery ve startovní listině zapomeňme. Zato vrchařů přehršel. Z nejznámějších Miguel Ángel López a Enric Mas z Movistaru.

Zítra startují dva pětietapové závody kategorie Pro: Tour of Slovenia a Baloise Belgium Tour. V prvním případě příležitost především pro vrchaře, v druhém pro sprintery a klasikáře.

Do Slovinska posílá silnou sestavu UAE–Team Emirates včele s Tadejem Pogačarem, i když jako jedničku staví Diega Ulissiho. Obdobně je na tom tým se silnou slovinskou stopou Bahrain-Victorious, v jehož sestavě nemohou chybět domácí Matej Mohorič a Jan Tratnik. Naopak Jumbo-Visma tu nestartuje, takže ani Primož Roglič. Z českých cyklistů by se měl v dresu Gazprom - RusVelo objevit Roman Kreuziger.

V Belgii měl startovat Zdeněk Štybar a vše nasvědčuje tomu, že zlomenina prstu mu účast nezhatila. Deceuninck–Quick Step má očividně velký zájem na domácí Tour uspět: Sam Bennett, Davide Ballerini, Michael Morkov, Yves Lampaert, Remco Evenepoel. Soupeři jim budou mj. Caleb Ewan (Lotto), Pascal Ackermann (Bora), Dylan Groenewegen (Jumbo), Giacomo Nizzolo (Qhubeka) a Tim Merlier (Alpecin). Kromě Zdeňka Štybara bychom měli v závodě z našich cyklistů sledovat i Karla Vacka (Qhubeka Assos).

O den později začíná ve Francii 45. ročník La Route d'Occitanie - La Dépêche du Midi (2.1). O charakteru čtyřetapového závodu vypovídá startovní listina: na jedné straně Alejandro Valverde jako kandidát celkového vítězství, na druhé Arnaud Démare, který dostane šanci v některých etapách. 

Ve stejný den, tzn. ve čtvrtek začne prologem 12. ročník Oberösterreichrundfahrt (2.2). Původně ho mělo v plánu několik českých týmů, aktuálně se termínově překrývá s domácím víkendovým Kyjovským Slováckem, tak uvidíme, jak to nakonec co se týče české účasti v Rakousku dopadne.

Jiří Vlasák
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


pavouk
Celkem smutne, ze Elkov nestartuje ve Slovinsku. Idealni zavod v silne konkurenci. Kluci jsou ve forme ve Slovinsku se mohli zviditelnit. Mimochodem Slovinsko pojede Dukla Banska Bystrica. Ze strany Elkovu k tomu neni co dodavat.
08.06.2021 11:41:48