Zoe Backstedt juniorskou mistryní světa

25.09.2021 | Marek Matějka, foto Sirotti

Zoe Backstedt juniorskou mistryní světa

Britka Zoe Backstedt zvítězila v závodě juniorek na Mistrovství světa v Lovani. Ve spurtu porazila Američanku Kaiu Schmid.

Zoe Backstedt byla nejaktivnější závodnicí v průběhu juniorského klání a po několika pokusech o únik se jí podařilo odjet společně s Američankou Kaiou Schmid. Dvojice spolupracovala a navyšovala náskok před skupinou pronásledovatelek, kde měly největší zastoupení Nizozemky.

Pro závodnice v oranžových dresech se situace nevyvíjela dobrým směrem, přesto s tím nedokázaly nic udělat. Backstedt a Schmid rychle zvětšovaly náskok. Britka zklamaná druhým místem v individuální časovce nechtěla nic podcenit a pokusil se Američance ujet už v předposledním okruhu. Ale Kaia Schmid byla pozorná a silná a vydržela se 17letou soupeřkou.

Uprchlice dorazily společně i do cíle. Spurt zahájila Kaia Schmid a Zoe Backstedt musela zapojit všechny své síly a na pásce Američanku porazila minimálním rozdílem. Ve spurtu skupiny o bronz byla nejlepší Němka Linda Riedmann, čtvrtá skončila Nizozemka Elise Uijen.

Češky se do boje o medaile nezapojily. Eliška Kvasničková dokončila se ztrátou šesti minut na 52. místě.


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste