Zprávy z týmů - UNLIMITED KM TRADING CZ má své jasné plány na sezónu 2021

12.03.2021 | RC

Zprávy z týmů - UNLIMITED KM TRADING CZ má své jasné plány na sezónu 2021

Na naše dotazy odpovídal Tomáš Fanderlík, jeden ze zakladatelů týmu.

Jak se Vám v této složité době daří plnit své plány?

Od sezóny 2021 je UNLIMETED KM TRADING CZ oficiální tým pod hlavičkou ČSC, což bylo jedním z úkolů, kromě toho že chceme postupně zlepšovat výsledky. V současné době máme bezmála 30 členů z toho 17 závodníků a 3 členy realizačního týmu. Co se týká silničních závodů, v dubnu, pokud situace dovolí, nás čeká start série závodů Českého poháru v kategoriích Elite, U23 a kadetů, která končí v říjnu 2021. Kromě všech těchto plánů, je naším úkolem účast na většině závodů RoadCupu a Českolipského silničního poháru. Držíme heslo, že žádný trénink nenahradí kilometry ujeté v závodě a potom musíme nutně sbírat zkušenosti. U silničních závodů bude zajímavé sledovat týmovou spolupráci. 

U MTB Český pohár startuje koncem dubna a končí Mistrovstvím ČR v Harrachově koncem srpna. MČR by měl být vrchol sezóny Marka Fatky a vše k tomu bude směřovat. Naši bikeři mají v červnu plán účastnit se krásného a slavného maratonu Malevil Cup. Kde chtějí zajet dobrý výsledek. Celý rok se budeme snažit účastnit místních závodů jako seriál Peklo Severu, které jsou už domácí záležitostí. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani závody Kola pro Život. V poslední chvíli k nám do rozjetého vlaku z CYKLOLIVE TEAMU naskočil Matěj Rothe a doplní tak naše bikery (Marek Fatka, Jan Ecler, Peter Makovický, Petr Lisičan, Petr Jaderný a další).

Na co se nejvíce připravujete na silnici?

Červen je asi z celého roku nejvíce nabitý pro naše silničáře. V červnu nás čeká etapový závod RBB Tour, kde jsme obsadili všech možných 8 míst (Fanderlik, Kulhánek, Kloz, Jaderný, Kočí, Dobiášovský, Gänsel, Słowiński) pro jeden tým a v záloze máme i náhradníky. Z toho máme obrovskou radost. Hned další týden bude těžký i logisticky. V sobotu nás čeká Krakonošův cyklomaraton 2021, kde nás čeká obhajoba pódiových umístění (Jan Kulhánek a David Fanderlik). V Trutnově je přihlášeno z našeho týmu 18 závodníků (16 na krátké a 2 na dlouhé trati). Hned po dojezdu do cíle bude realizován přesun několika závodníků na Mistrovství České republiky, které je tento rok pořádané na Slovensku (kategorie U23 a Elite). Ten samý víkend se koná i Mistrovství Polska, kde startuje naše mladá naděje  Paweł Słowiński a vzhledem k nabitému programu nás mrzí, že tam nebudeme moci být ve větším zastoupení a pomoci.

No a v září nesmíme chybět na klasice Tour de Zeleňák. Je to náš domácí závod a chceme udělat vše pro to, abychom v regionu představili náš tým v co nejlepším světle. Určitě se představíme na obou trasách a i v několika kategoriích. Tento závod je spojený se založením našeho týmu z Rumburku a tak je to srdcová záležitost. Navíc se jedná o závod s parametry UCI, kdy bezpečnost na trati a organizace je na úrovni licencovaných závodů. To vše slibuje, že v září opět proběhne v Rumburku skvělý svátek cyklistiky.

Teď už si jen za všechny cyklisty přejeme, aby se sezóna rozjela. 

Díky a držíme palce.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste