Zprávy z týmů - Fantastické vystoupení Favoritu Brno na etapovém závodě 500 + 1 kolo

14.07.2020 | TJ Favorit Brno, Foto: Jan Brychta

Zprávy z týmů - Fantastické vystoupení Favoritu Brno na etapovém závodě 500 + 1 kolo

Mezinárodní etapový závod 500+1 kolo se právem řadí mezi nejprestižnější a nejkrásnější akce, které lze v dráhové cyklistice spatřit. Již po třiapadesáté se sešli jedni z nejlepších evropských dráhařů na tři dny v Brně. Šedesát osm mužů ze sedmi států v čele se čtyřmi mistry světa je záruka té nejlepší podívané.

Celková průměrná rychlost se vyhoupla nad padesát kilometrů v hodině, nejrychlejší etapa dokonce přes 51,9 km/h. Tyto hodnoty jsou pro velký otevřený velodrom naprosto nevídané. Nejen z pořadatelského pohledu, ale ze závodního se jednalo o naprosto výjimečnou akci. Radost nám udělala žákyně Alice Mikulášková, která se umístila na celkovém třetím místě v kategorii žákyň a zahájila tak sbírku pódiových umístění domácích Favoriťáků. 

Vynikající výkony předváděla dvojice Michael Smith a Kristián Vavro, příkladnou spoluprací se Kristán prokousával pořadím stále výš. Poslední vítěznou etapou si zajistil celkové druhé místo. V kategorii kadetů jsme od začátku zásluhou Štěpána Teleckého a celého týmu drželi pódiové umístění. Kluci perfektním týmovým výkonem hlídali situaci a Štěpán si dojel pro zasloužené druhé místo. V juniorské kategorii se vedly ostré boje až do samého závěru. Štěpán Široký jezdil většinu etapového závodu ve velké pohodě a do poslední etapy startoval na vedoucí pozici s minimálním náskokem. Ten za spolupráce svých týmových spolujezdců dokázal udržet až do samého závěru a zvítězil před svými soupeři Tomaszem Dobrzinskym z Grudziadze a Radkem Vlčkem z Prostějova.

Jsem velmi šťastný, jezdí se mi teď skvěle, tým fungoval na jedničku, vyhrát na domácí půdě je vždy ten nejkrásnější pocit,“ neskrýval svoji radost Štěpán.  „Jednoznačně musím všechny mladé cyklisty Favoritu pochválit, před domácím publikem předvedli fantastické výkony,“ hodnotil vystoupení mládeže Lukáš Petr. Krásné výkony předvedli i naši dva zástupci v kategorii mužů Michal Procházka a Adam Křenek. Oba se prosadili na body a srdnatě se pouštěli do bojů se světovými závodníky.

Kluci se opravdu snažili, byli aktivní, pouštěli se do úniků a takovéto závodění mám rád. TJ Favorit Brno byl na domácích závodech hodně vidět a tak musíme být všichni spokojení,“ zhodnotil vystoupení celého Favoritu František Trkal. V rámci celého SCM a SVS je situace ještě zajímavější, žákyně vyhrála Veronika Jadrná, následována Beátou Hermanovou, v kadetkách dojela druhá Michaela Poulová a v juniorkách druhá Anna Jaborníková (všechny Sportcomplex Břeclav). „Ve všech mládežnických kategoriích jsme měli aspoň jednoho zástupce ze Sportovního centra BRNO na stupních vítězů,“ zdůraznil po závodech Lukáš Petr.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste