Zprávy z týmů - Favorit Brno najížděl kvalitní kilometry v teple

18.02.2020 | TZ Favorit Brno, Foto: Jan Brychta

Zprávy z týmů - Favorit Brno najížděl kvalitní kilometry v teple

Silniční tým mužů Favoritu Brno má za sebou dlouhodobé soustředění ve Španělsku, kde závodníci trénovali od 15. ledna.

Kempu v kvalitních klimatických podmínkách se zúčastnili Petr Hampl, Vojtěch Kmínek, Pavel Gruber, Michal Rotter, David Kulhánek, Adam Doležal, Adam Křenek, Michal Procházka a dva junioři Favoritu Josef Čekal a David Kolepent.

„Všechno probíhalo podle plánu. Až na menší indispozice jednotlivců se celé skupině vyhýbaly zdravotní problémy a všichni se dobře sžili s novými koly STEVENS, která každý dostal chvíli před odletem do Španělska,“ prohlásil šéftrenér Favoritu František Trkal.

„Odtrénovalo se vše, co bylo v plánu a jsem maximálně spokojen jak s morálkou, tak s přístupem k tréninku, ale i s dalšími důležitými faktory jako jsou regenerace nebo strava. Na závodnících bylo vidět, že tomu dávají všechno, protože chtějí být v sezóně úspěšní. Věřím, že kvalitní trénink přenesou i do závodů,“ dodal šéftrenér.

"Po návratu bude hlavně důležité dobře zregenerovat a následně se opět vrhneme do tréninku. Bude také důležité zůstat zdravotně v pořádku, protože organismus kluků toho má teď dost a teplotní rozdíl je také celkem veliký,“ řekl František Trkal.

Po krátkém tréninkovém bloku v domácích podmínkách odjíždí celý tým 2. března na soustředění do chorvatské Poreče. „A už nás tam čekají i první ostré starty ve velice dobré konkurenci, která se na chorvatské pobřeží každoročně sjíždí. Pojedeme tam dvě jednorázovky a jeden etapák,“ informoval šéftrenér Favoritu.

Ve Španělsku jezdil tým ještě v loňském oblečení, ale už v následujících dnech „vyjede“ v novém designu od firmy JERSEY.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste