Lubomír Petruš v dresu Alpecin-Fenix na Paris-Chauny

27.09.2020 | Jiří Vlasák, foto: Paris-Chauny

Lubomír Petruš v dresu Alpecin-Fenix na Paris-Chauny

Druhý závod, kde se představí v dresu Alpecin-Fenix Lubomír Petruš, je dnešní Paris-Chauny. Jde o zvlněný klasikářský profil, u něhož se i podle sestav jednotlivých týmů očekává závěrečný souboj sprinterů. Největší hvězdou na startu je Arnaud Démare.

Jedná se o jedničkový závod a jeho 70. ročník. Na startu bude 25 týmů, samozřejmě všechny významné francouzské, tj. včetně Groupama-FDJ, Cofidis a AG2R. Jiné World Tour týmy tu však letos nenajdeme.

Jedním z deseti ProTour týmů je tedy i Alpecin-Fenix. Jako jednička je napsán Sacha Modolo, ale více se v poslední době daří německému sprinterovi Alexanderu Kriegerovi. Poté, co dojel třetí na německém šampionátu, absolvoval v mezinárodních závodech celkem 12 klasických etap a nikdy nechyběl v první desítce. Z toho třikrát byl třetí. Jede i Marceil Meisen, letošní národní šampion.

Tohle není trať pro Lubomíra, takže čekejme, že bude mít čistě týmové úkoly v průběhu závodu.

Největšími soupeři Arnauda Démara by měli být kromě sprinterů Alpecin-Fenix také Nacer Bouhanni (Arkéa), Timothy Dupont a Danny Van Poppel (oba Circus-Wanty Gobert), Pierre Barbier či Ghirmay Hailu (oba Nippo Delko).

Specialized phenom

Prodám sedlo specialized phenom comp, šířka...

1200 ,- Více..

SPECIALIZED CROSSTRAIL Expert reflex L...

velikost 19" L - na cca 170-185cm, záruka...

29999 ,- Více..

Author Horizon ASL, 1x 19", SLEVA

Author Horizon ASL, 1x velikost 19" na cca...

10990 ,- Více..

Specialized Turbo Vado 1.0 2019, vel. M...

Luxusní dámské elektrokolo Turbo Vado...

55000 ,- Více..