Mont Ventoux Dénivelé Challenge: předehra generálek na Tour de France

04.08.2020 | Jiří Vlasák, foto: Wikipedia

Mont Ventoux Dénivelé Challenge: předehra generálek na Tour de France

Tour de France na obzoru. Zbývají necelé čtyři týdny. Nejvýznamnější hráči směřují přípravu právě sem. A právě v následujících dvou týdnech dojde ke generálním zkouškám, jichž se zúčastní předpokládaní protagonisté Tour de France. A není náhodou, že se tak stane v zemi, kde se nejvýznamnější závod planety koná: ve Francii.

První na pořadu je 6. srpna jednorázový Mont Ventoux Dénivelé Challenge (1.1). Jde o druhý ročník. Premiéru ovládl Jesús Herrada (Cofidis) před Romainem Bardetem (AG2R). Ovšem to se na start postavily pouze tři WT týmy. Letos je situace jiná. WT celků bude šest, k nim devět ProConti a tři kontinentální.

Závod měří 179 km a točí se samozřejmě kolem ikonického kopce, 1912 metrů vysoké hory v jihovýchodní části Provensálských Alp, která byla už mnohokrát součástí Tour de France. Tady před pár lety běžel Chris Froome bez bicyklu v zoufalé snaze neztratit drahocenný čas.

Tohle stoupání lze rozdělit na dvě části: první je výjezd do lokality Chalet Reynard, které se jede ještě v lesním porostu, odkud lze zase klesnout do údolí, aniž by bylo nutno šplhat k vrcholu. Právě tady letos v únoru deklasoval své soupeře Nairo Quintana ve 3. etapě Tour de La Provence.  A druhou částí je tedy cesta až na vrchol, pro kterou jsou typické holé svahy jen s minimem vegetace, takže si tady může vítr dělat, co chce.

Než se cyklisté dostanou k tomuto mimořádně těžkému stoupání, budou muset překonat 70 km dost zvlněného terénu. Poprvé vyjedou právě „jen“ k Chalet Reynard (13,2 km, 8%, max. 10,7%). Po sjezdu se budou muset vypořádat ještě s jedním lehčím stoupáním, než se dostanou do finále. Tím je výjezd až na vrchol Mont Ventoux (19,4 km, 7,9%, max. 10,7%).

Takže určeno pro vrchaře. Kdo ze známých jmen bude čelit této výzvě? Nairo Quintana (Arkéa Samsic), Jesús Herrada a Guillaume Martin (Cofidis), Romain Bardet (AG2R), Valentin Madouas (Groupama-FDJ), Miguel López (Astana), Fabio Aru (UAE), Richie Porte (Trek-Segafredo) či například Rémy Rochas (Nippo Delko), který si vedl velmi dobře v kopcích Sibiu Tour i ve včerejší 3. etapě La Route d´Occitanie.

 

Převodníky Shimano 105 R7000 50x34

Prodám Převodníky Shimano 105 R7000 50x34...

1100 ,- Více..

NOVÁ zadní osa Carbon-Ti X-Lock X-SCOTT...

Nová TOP zadní lehká osa Carbon-Ti boost pro...

990 ,- Více..

Elektronické řazení - sada SRAM XX1...

Prodám lehce jetou sadu SRAM XX1 Eagle AXS...

15000 ,- Více..

Téměř nejeté TOP sedlo FIZIK Antares 00...

Prodám minimálně jeté špičkové sedlo FIZIK...

4950 ,- Více..