Prolog International Tour of Rhodes zrušen kvůli bouřce s kroupami

16.03.2023 | Jiří Vlasák

Prolog International Tour of Rhodes zrušen kvůli bouřce s kroupami

ATT Investments, Michael Kukrle a Jakub Ťoupalík. To jsou české akvizice, které měly dnes nastoupit do prvního dílu čtyřdílného Tour of Rhodes (2.2). Bouřka vše zhatila. Pořadatelé byli nuceni prolog do vrchu, který měl vloni významný vliv na konečné pořadí, zrušit. Takže vše začne zítra první etapou na 140 km s převýšením přes 1700 metrů.

Obdobně jako nedávné Istrian Spring Trophy, kde české barvy proslavil především Adam Ťoupalík z Elkov-Kasper, měl taktéž i řecký čtyřdenní etapák International Tour of Rhodes, na němž startují české týmy, potažmo jezdci, začít prologem. Ovšem zatímco v Chorvatsku se jelo na 1,5 km a na letišti, tak na Rhodosu se mělo začít 3,8 kilometry a do pořádného kopce. Ze 43 do 255 metrů nad mořem. Tedy průměrný sklon 5,7 %, a to jen proto, že mezi kilometry 1,5 - 2 se nacházela mírně klesavá pasáž. 

Loni prolog na totožné trase vyhrál Lukas Meiler z Vorarlbergu, který je na startu i letos, a už 20. v cíli na něj tratil 27 vteřin. Tady nešlo o rozjetí před vlastním závodem, tady se už vytvářely důležité předpoklady pro konečnou klasifikaci! Celkový vítěz Louis Bendixen (Coop) dojel v prologu druhý, Meiler obsadil konečnou druhou příčku a třetí skončil Alexis Guerin, v prologu čtvrtý.

Letos se ke startu etapáku odprezentovalo 25 týmů, z toho 16 kontinentálních, výběry Rumunska, Řecka a Kypru a zbytek klubové. Nejvíc je Němců (22), druhou nejpočetnější národností jsou Američané (13), celkem závodníci 31 různých národností. Čechů je šest. V celku ATT Investments vedle cizinců Mártona Diny, Gerta Kivistika a Matúše Štočka to jsou Jakub Otruba, Daniel Turek, Jan Kašpar a Karel Camrda. V rakouském Felbermayr-Simplon Wels Michael Kukrle a v EF Education-NIPPO Development Jakub Ťoupalík.

ATT Investments a jmenovitě Jakub Otruba a Márton Dina patří do úzkého okruhu favoritů na celkové pořadí. Největšími konkurenty jim mají být rakouské týmy Vorarlberg a Felbermayr, americký Hagens Berman Axeon, německý Lotto-Kern Haus, norský Coop-Repsol, dánský Restaurant Suri-Carl Ras a rumunský nároďak se zkušenými borci, jako jsou Grosu, Raileanu a Dima. 

loading...

Vše připraveno, mohlo to začít. Zase jednou jsme ale větru a dešti neporučili. Prolog byl kvůli bouřce s kroupami zrušen.

Začínáme zítra.

Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE