První etapu Tour of Slovenia vyhrál Phil Bauhaus z Bahrain – Victorious

09.06.2021 | Jiří Vlasák, foto: Tour of Slovenia

První etapu Tour of Slovenia vyhrál Phil Bauhaus z Bahrain – Victorious

Úvodní etapa slovinské Tour měla standardní průběh. Denní únik byl pohlcen 10 km před cílem a následoval souboj sprinterů. Uspěl Phil Bauhaus z týmu, který měl největší zásluhu na dojetí úniku a byl také v pelotonu nejvíc vidět.

Úvodní etapa 28. ročníku Tour of Slovenia z Ptuje do Rogaška Slatiny postavila cyklistům do cesty na 152 km jedinou vrchařskou prémii 3. kategorie a to ještě na 45. km. Profilově byla ze všech etap letošního ročníku nejméně náročná, takže se dal předpokládat hromadný dojezd. Přičemž největším favoritem se jevil sprinter Bahrainu, týmu se silným slovinským vlivem, Phil Bauhaus.

Dlouho trvalo, než se zhruba po 70 km podařil denní únik. Bylo v něm sedm lidí a jak už to bývá, ani jeden ze čtyř World týmů, které tu závodí. Svého zástupce tam měl v osobě Strachova i Gazprom, v jehož sestavě tu jede i Roman Kruziger. Peloton pilotovaný vybranými lidmi Bahrainu a UAE je držel na dostřel 2 minut, aby je včas dojel.

V závěru připravili nejlepší pozici pro Bauhause jeho kolegové, ovšem nakonec musela rozhodnout cílová kamera o tom, že mu vítězství neuzmul Jon Aberasturi z Caja Rural.

Roman Kreuziger dorazil do cíle na 111. místě v 18členné skupině, která si připsala ztrátu 1:30 min.

Retro MTB Giant T-Rack

Krásně zachovalé retro MTB z roku 1994 se...

6000 ,- Více..

Retro MTB Giant T-Rack

Krásně zachovalé retro MTB z roku 1994 se...

6000 ,- Více..

Přilba GIRO

Prodám přilbu GIRO ATMOS II ve velikosti M...

2000 ,- Více..

Fox Transfer Factory Kashima Dropper...

Prodám novou sedlovku sundanou z nového...

9500 ,- Více..