Úspěšné japonské turné Emila Hekeleho

29.11.2018 | TZ Cyklo Švec

Úspěšné japonské turné Emila Hekeleho

Cyklokrosař týmu Galaxy Cyklošvec Stevens Emil Hekele si vedl úspěšně na svém japonském turné. Ve všech třech závodech, které v zemi vycházejícího slunce absolvoval, se postavil na pódium. Emil Hekeke dojel dvakrát druhý a jednou třetí.

Emile, jak hodnotíš své turné v Japonsku?

Určitě jsem spokojený. Jel jsem na turné s nemalými cíli, které se mi ovšem nepodařilo splnit podle mých představ, ale i tak převladá spokojenost. 

V letošní sezóně jsi z devatenácti závodů stál na pódiu desetkrát, takže se dá říci, že máš opět úspěšnou sezónu.

Ano. Mám opět další pódiové umístění a to je pro mě cenné. Velmi si toho vážím a užívám si to. Tak jako si užívám všechny dosavadní závody. Letošní sezóna je velmi slibně rozjetá a věřím, že bude takhle pokračovat dál.

V rankingu UCI se pravidelně pohybuješ kolem první padesátky. Máš na to jít ještě výše?

Ano, fyzicky na to mám, ale finančně odmítám podstupovat to, že kvůli tomu musíte vynaložit nemalé výdaje, abyste šli pouze výše v rankingu UCI, a to mi za to nestojí.

Jaké máš ještě cíle v letošní sezóně?

V letošní sezóně jsem si opět dokázal, že závodit umím a odjel jsem většinu dobrých závodů. Potěšil své přiznivce. To mi stačí. Chci, aby dělala cyklistika radost mě i mým fanouškům. To je můj hlavní cíl.

Jaké závody máš po japonském turné v plánu?

Říjen a listopad byl pro mě velmi náročný a tak se nyní chci věnovat přitelkyni a svému synovi a mít chvíli bez závodů. Další závod, který pojedu, nevím. Rozhodnu se až aktuálně. Možná Mladá Boleslav, uvidíme. Další mé závody jsou v jednání. Dokonce je o mě zájem tak velký, že některé musím odmítat z důvodů kolize stejných termínů.

Děkujeme za rozhovor a ať se daří.

Další info

Foto: Kei Tsuji

Powerway + Kinlin

nová kola 1600g ráfek šíře 23 mm a bezduš. ...

6000 ,- Více..

Author CA Carbon

Rychlé karbonové silniční kolo od českého...

25000 ,- Více..

Trek Top Fuel SL, Project One! vel....

Prodám Trek Top Fuel v provedení Project...

84000 ,- Více..

závodní odražedlo

celokarbon 2,5kg.

10000 ,- Více..