8. ročník Českolipského silničního poháru uzavřen

26.11.2019 | Josef Semerád, Foto: Alžběta Doležalová

8. ročník Českolipského silničního poháru uzavřen

V letošním roce se podařilo uskutečnit Českolipský silniční pohár již po osmé. Seriál cyklistických závodů organizuje Sportovní klub MS AUTO z České Lípy.

Hlavním důvodem existence tohoto projektu je nabídnout sportovní veřejnosti možnost realizace svých závodních ambicí v rámci převážně Libereckého kraje a nabídnout tak alternativu k obdobným soutěžím v jiných krajích (např. Ústecký kraj = Severočeská amatérská liga, Středočeský kraj + Praha = Unie amatérských cyklistů, atd.). Českolipský silniční pohár má oproti ostatním obdobným projektům navíc bonus v tom, že na tratích, kde je to vhodné, dává možnost startovat mládežnickým kategoriím a dětem. Mnozí z nových, mladých účastníků se pak mohou tomuto krásnému sportu věnovat následně na klubové úrovni.

Úspěchem pořadatelů také je, že se podařilo dodržet stanovený počet 16 závodů, i přes komplikace s uzavírkami silnic. V letošním roce se v seriálu ukázalo 1 046 cyklistů z ČR, Slovenska, Německa, Velké Británie, Polska, Ruska a Srbska. Kdo chce uspět v rámci celkového pořadí, musí být komplexním cyklistou. Na jezdce čekaly profilově náročné hromadné závody, mnohé z nich byly vyloženě pro vrchaře. Na své si však přišli i milovníci jízdy na čas a také byl zařazen závod, který vyhovoval sprinterům. Pořadatelé doufají, že se v roce 2021 vrátí do kalendáře i oblíbená časovka družstev, která se z důvodu opravy komunikace nejela letos a nepojede se ještě ani v příštím roce.

Celý letošní ročník byl zakončen slavnostním vyhlášením v České Lípě, kde bylo oceněno v každé věkové kategorii 5 nejlepších závodníků, kteří převzali krásné skleněné poháry vytvořené sklářským studiem pana Novotného.  

Vítězové letošního ročníku jsou:

Muži 19-29 let                   Jiří Šorm – Bitters Superior Cyklolive

Muži 30-39 let               Jan Bureš – CK Slavoj Terezín

Muži 40-49 let               Rudolf Reichelt – Sportovní klub MS AUTO

Muži 50-59 let               Josef Semerád – Sportovní klub MS AUTO

Muži nad 60 let             Miroslav Hanus – Sportovní klub MS AUTO

Ženy od 19 let                Alena Mikšovská – CSK Markus

Junioři                            David Fanderlik – Unlimited Czech Team

Kadeti                            David Kváč – TJ AUTO Škoda Ml. Boleslav

Starší žáci                     Matyáš Fanderlik – Unlimited Czech Team

Mladší žáci                    Štěpán Daněk – Unlimited Czech team

Děti 8-10 let                   Dominik Makovec – Sportovní klub MS AUTO

Děti do 7 let                   Tobiáš Čepička – Sportovní klub MS AUTO

gallery

Celý projekt Českolipského silničního poháru by se nemohl uskutečnit bez podpory Města Česká Lípa a Libereckého kraje.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste