A zase Goossens. Belgičan vládne Mallorce, vyhrál druhý závod v řadě

28.01.2023 | Marek Matějka, foto Challenge Mallorca

A zase Goossens. Belgičan vládne Mallorce, vyhrál druhý závod v řadě

V životní formě je belgický cyklista Kobe Goossens. Po svém prvním profesionálním vítězství v pátečním Trofeu Andratx si připsal druhý triumf na Trofeo Serra de Tramuntana. Celé stupně vítězů obsadili belgičtí závodníci.

Jak vidno, Goossens se vyžívá v chladu a dešti, protože v těžkých podmínkách vyhrál oba závody Challenge Mallorca. Průběhy obou závodů se dost lišily, ale pokaždé se jezdec Intermarché-Circus-Wanty dostal do cíle sám. Kvůli špatnému počasí se pořadatelé rozhodli zkrátit celkovou délku ze 155 kilometrů na 123 kilometry a vynechat slavná stoupání Puig Major a Sóller. V náročném závodě se dvěma přejezdy stoupání Femenies byl hodně aktivní Julian Alaphilippe a další jezdci Soudal Quick-Step, ale vítězství jim opět těsně uniklo. 

75 kilometrů před cílem se utrhla početná skupina, kde byl Goossens, Alaphilippe, ale také Tim Wellens (UAE Emirates), Hugh Carthy (EF Education-EasyPost), João Almeida (UAE Emirates) a další. Někteří uprchlíci se neudrželi vpředu v technickém a mokrém sjezdu, Alaphilippa zdržely technické problémy. Následoval chaos a do úniku vyrazil sám Rémi Cavagna (Soudal Quick-Step). V nájezdu do druhého stoupání Femenies byl dostižen a opět se začalo nanovo.

Ve výjezdu byli nejlepší Andrea Bagioli (Soudal Quick-Step), Lilian Calmejane (Intermarché-Circus-Wanty), Carthy, Goossens, Alessio Martinelli (Green Project-Bardiani), Brandon McNulty (UAE Emirates), Harry Sweeny (Lotto Dstny) a Lennert Van Eetvelt (Lotto Dstny). Carthy se 17 kilometrů před cílem pokusil zaútočit, ale soupeři ho ujet nenechali. Dopředu si dojeli noví závodníci, Almeida, Ilan Van Wilder (Soudal Quick-Step) a další. 

V posledních kilometrech zbyla na čele skupina deseti jezdců. 4 kilometry před cílem zaútočil Calmejane a po něm to zkusil týmový kolega Goossens. Belgičan byl silnější a vytvořil si malý náskok. Skupina za ním nespolupracovala a Goossens projel cílem s náskokem 7 sekund před krajanem Van Eetveltem, třetí skončil Van Wilder.


 

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE