Alois Kaňkovský ukončí kariéru na VCHK

31.08.2021 | TZ Rafkarna

Alois Kaňkovský ukončí kariéru na VCHK

Dlouholetý lídr české cyklistické kontinentální stáje Elkov Kasper Alois Kaňkovský oznámí ukončení své veleúspěšné profesionální kariéry na Velké ceně Hradce Králové. Tento závod se bude konat 4. září v centru města na Masarykově náměstí a Alois bude startovat v kategorii ELITE od 16.30 hodin.

Konkurence bude opět vysoká – svou účast přislíbili také závodníci ze Sparta Praha, Topforex ATT Investments PCT, CEZ Tábor, Favorit Brno, Dukla Praha nebo CK Příbram.

6 vítězství je rekord v historii závodu

Šestinásobný vítěz Velké ceny HK Alois Kaňkovský, který letos oslavil 38 let, zajede svůj poslední závod kariéry v metropoli Královéhradeckého kraje, odkud pochází i jeho současný tým. Elkov Kasper je v současnosti považován za nejúspěšnější český cyklistický tým, který se pravidelně účastní závodů světového formátu po celé Evropě a pro tým je odchod tohoto závodníka velká ztráta. „Rád bych všechny pozval na své oblíbené kritérium v Hradci Králové, kde bych ve svém domácím prostředí oznámil konec své kariéry,“ uvádí Alois. 

Alois začal svou kariéru v týmu ASC Dukla Praha, kde závodil do roku 2014. Poté přestoupil do Whirlpool Author (nyní Elkov Kasper), ve kterém zůstal až do současnosti.  Na výsluní se dostal v roce 2007, kdy se stal jako první mistrem světa na dráze v omniu v Palma de Mallorca. V roce 2013 se pak stal celkovým vítězem Tour of China II (UCI 2.1). V následujících letech pak vyhrál 7x Tour of Taihu Lake, 3x Tour of China nebo 4x Memorial Andrzeja Trochanowskiego v Polsku. Úspěchů má ale Alois nespočet a svými činy se neodmyslitelně zapsal do historie české cyklistiky. 

Registrace na Velkou cenu HK končí 2. 9.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste