Amy Pieters vážně zraněna na tréninku

25.12.2021 | Marek Matějka, foto SD Worx

Amy Pieters vážně zraněna na tréninku

Nizozemská mistryně Amy Pieters se vážně zranila během tréninkové jízdy v okolí španělského Calpe. Závodnice týmu SD Worx si poranila hlavu a musela být operována. Nyní je ve stabilizovaném stavu v umělém spánku.

K nehodě došlo 23. prosince na soustředění nizozemského národní týmu dráhařů. Amy Pieters ztratila po nehodě vědomí a byla vrtulníkem dopravena do nemocnice v Alicante, kde byla rychle operována. Lékaři jí během operace odstranili tlak v hlavě, který pád způsobil. Bývalá mistryně Evropy bude v dalších dnech udržována v umělém spánku. Vážnost poranění zatím není zcela známa. Více informací budou lékaři mít až po probuzení z umělého spánku. Do Španělska podle týmu SD Worx dorazila rodina Amy Pieters.

Třicetiletá cyklistka patří k nejlepším klasikářkám světa, vyhrála evropský titul, nizozemský šampionát, klasiky Omloop Het Nieuwsblad, GP de Plouay, Nokere Koerse, Ronde van Drenthe, dvakrát byla druhá na Kolem Flander a patří také ke špičkovým dráhařkám, je trojnásobnou mistryní světa v madisonu (bodovacím závodě dvojic) v letech 2019, 2020 a 2021 ve dvojici s Kirsten Wild.


   

Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste