Ani letos pravý Krušnoton nebude

04.05.2021 | TZ Koloshop.cz

Ani letos pravý Krušnoton nebude

V průběhu celého dubna a zejména pak na posledním meetingu dne 30. 4. 2021 jsme v organizačním týmu jednali v souvislosti s vývojem pandemie Covid-19 o osudu letošního Krušnotonu, ročníku 2021.

Po zhodnocení aktuální situace, po zhodnocení nastavení restriktivních balíčků s epidemiologickými opatřeními zveřejněnými vládou ČR, po zvážení ekonomických, sportovních i společenských aspektů, jsme v rámci našeho týmu došli k jednomyslné shodě, že Krušnoton 2021 nebude možné uspořádat v běžném režimu, tzn. bez epidemiologických opatření. Tato opatření ovšem v tuto dobu nejsou vládou ČR přesně stanoveny. Organizátoři všech akcí jsou tím pádem v letošním roce znovu vystaveni značné nejistotě.

S politováním proto musíme učinit prohlášení, že klasický Krušnoton v rozsahu, jak jej běžně znáte, se pokusíme uspořádat po dvouleté odmlce znovu v roce 2022, konkrétně dne 13. 8. 2022.

Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí je zejména skutečnost, že Krušnoton svou velikostí spadá do balíčku č. 6 vládních opatření, který v tuto chvíli není konkrétně definován. Balíček č. 5 předpokládá možnost uspořádat sportovní či kulturní akce pro max. 250 lidí, což je pro Krušnoton nedostatečné. Balíček č. 6 je velmi nekonkrétní, vláda uvádí pouze povinnost nošení ochrany dýchacích cest s tím, že další opatření budou upřesněna. Dá se očekávat, že loňské úplné rozvolnění všech opatření letos nenastanou, a že i v balíčku č. 6 bude omezeno shromažďování a pořádání větších sportovních a kulturních akcí. V jakém rozsahu, to zatím nikdo neví.

Byť je předpoklad, že s letními měsíci dojde k ústupu epidemie, jistota, v které fázi vládních opatření se budeme pohybovat v srpnu letošního roku neexistuje. Bude to balíček č. 5 nebo balíček č. 6? Jaká budou platit opatření? Nepřijde zhoršení situace např. s Indickou či jinou mutací viru? To lze jen velmi těžko odhadovat. Ekonomická náročnost organizace Krušnotonu se bez ohledu na počet jeho účastníků pohybuje v řádu vyšších statisíců Korun českých, což by v případě marných příprav vyústěných v neuskutečnění ročníku 2021 mohlo způsobit značnou finanční ztrátu a celkové ohrožení další budoucnosti Krušnotonu.

Z výše uvedených důvodů jsme proto přijali rozhodnutí, pokusit se uspořádat klasický Krušnoton znovu v roce 2022.

Zároveň jsme diskutovali nad tím, že nechceme v srpnu 2021 nechat Krušnoton úplně odpočívat. Chceme vám, jeho příznivcům, v přijatelné formě akceptující epidemiologickou situaci, připravit zážitek alespoň z jeho individuálního absolvování. Nebude to sice Krušnoton „v plné parádě,“ ponese se zřejmě na vlně individuálního souboje s některou z tras, s možností porovnání času prostřednictvím jedné z oblíbených sportovních aplikací. Zároveň chceme, aby nesl některé znaky klasického Krušnotonu, ale také aby byl lákavou inspirací i pro nezávodní cyklisty k jeho absolvování. Bližší podmínky alternativní formy Krušnotonu 2021 v současných dnech v rámci organizačního týmu diskutujeme a předpokládáme, že vám je představíme nejpozději 1. 6. 2021.

Věříme, že naše rozhodnutí přijmete s pochopením a vynasnažíme se připravit alternativní Krušnoton 2021 tak, aby to nebyla jen nudná vyjížďka ve vytrvalostním módu. Krásu nádherných výhledů z Krušných hor a Českého středohoří lze vnímat lépe v pomalejším tempu, s občasným rychlejším přišlápnutím.


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste