Francouzský vrchař má nyní hodně prestižní sbírku druhých míst, první mezi poraženými byl na Tour de France (2016), mistrovství světa (2018) a monumentu. Je to jeho už druhé umístění na pódiu, v roce 2018 byl třetí za Bobem Jungelsem a Michaelem Woodsem. Jenže v posledních letech o sobě pochyboval a po letošní sezóně zvažuje konec kariéry. Tohle by to ale mohlo změnit. „Nikdy jsem na kole necítil tak silný. Jenže konkurence je teď větší než byla dřív,“ řekl po dojezdu pro DirectVelo. V cíli ho přemohly emoce a rozbrečel se.

Zaútočil ze skupiny pronásledovatelů na Roche-aux-Faucons, v posledním těžkém stoupání závodu. „Na La Redoute záleželo jen na nohách a já jsem se přidal k protiútoku, než jsem do toho na Roche-aux-Faucons dal všechno. Věděl jsem, že v závěru bude těžké se udržet vpředu kvůli protivětru, ale také jsme věděli, že už není moc týmů s více závodníky, které by mě stíhaly. Ve skupině si nastupovali, takže jsem se jen snažil soustředit na vlastní úsilí a dal do toho všechno. S druhým místem jsem opravdu spokojený a je to příjemná vzpruha před tím, co přijde.“

Bardet je dalším závodníkem, který dokazuje, že Tour of the Alps (dříve Okolo Trentina), může být ideální přípravou na Lutych, mnohdy lepší než Amstel Gold Race a Valonský šíp. Pětietapový závod v horách dokončil v pátek, přesunul se do Belgie a zazářil. Zařídil tak týmu DSM-Firmenich Post NL jednoznačně nejlepší výsledek na jarních klasikách. Na předchozích monumentech si jezdci nizozemského týmu vyjeli 48. místo na Milán-Sanremo, 37. místo na Kolem Flander a 11. místo na Paříž-Roubaix. „V cyklistice se musíte hodně snažit a možná 90 procent času trávíte tréninkem. Víme, že všichni v týmu tvrdě pracují a vydávají ze sebe to nejlepší, vždy věřím, že to k něčemu je. Musíme hodně obětovat, abychom byli na této úrovni, ale myslím, že je také dobré, že pak můžeme společně sdílet ty chvíle, kdy dosáhneme výsledků, o které usilujeme. Dnes kluci jeli opravdu dobře a byli jsme tam, kde jsme chtěli být.“

„Byl to krásný den v Ardenách a pro nás nakonec fantastický závod,“ radoval se Phil West, trenér týmu DSM-Firmenich PostNL. „Připravili jsme si dobrý plán, abychom byli v závodě opravdu aktivní, snažili se hledat okamžiky, kdy se můžeme vydat vpřed, a převzít iniciativu, nechtěli jsme vyčkávat. Zhruba 100 kilometrů před cílem došlo k velkému pádu, který přišel v docela klíčový moment, takže to bylo ještě dost hektické. Naštěstí byl Romain stále vpředu a Kevin (Vermaerke, pozn. red.) byl ve skupině pronásledovatelů. Nakonec jsme do La Redoute vjeli v pozici, ve které jsme chtěli být, a ve stoupání se jelo na plný plyn. Romainovi se podařilo odjet s Healym a pak už záleželo na závodním umění. Myslím, že to dnes byla od kluků opravdu dobrá týmová práce a je hezké takový závod odjet a dosáhnout dobrého výsledku.“

Třiatřicetiletý cyklista se nyní chystá na Giro d'Italia, kde se opět potká s Pogačarem. Vzhledem k tomu, že na Giro se kromě Slovince nechystá mnoho špičkových specialistů na třítýdenní závody, má Bardet poměrně velkou šanci zajet dobrý výsledek v konečném pořadí. Možná dokonce na pódium. Ohromným úspěchem by bylo i vítězství v etapě, protože by tak zkompletoval svou sbírku na Grand Tours. Z Tour už má tři etapová vítězství, z Vuelty jedno.