Bernal: "S Chrisem jsme přátelé a společně chceme vyhrát."

05.07.2020 | Jiří Vlasák, foto: Sirotti

Bernal:

Egan Bernal zveřejnil v rozsáhlém rozhovoru s kolumbijskými novinami El Tiempo svůj názor, že má dobrý vztah s Chrisem Froomem, a dodal, že jeho různé poznámky do médií o nominačním hlavolamu Ineosu na Tour de France neovlivnily jejich přátelství ani nezpůsobily napětí uvnitř týmu.

Chris nebyl naštvaný. Jsme přátelé a všichni chceme společně pracovat na vítězství. To je nejdůležitější věc, že ​​tým vyhrává - my jsme Ineos a ten, který musí vyhrát, je Ineos," řekl mj. Bernal a dodal: „Chris, Geraint a já se k sobě navzájem chováme velmi korektně. Když uvidíme, že jeden z nás je nejlepší, pak mu budeme pomáhat. Nemůžete o sobě předem říci, že jste vůdce. Pokud budu muset pracovat pro Frooma, udělám to. Jestliže se on bude muset obětovat pro mě, jsem si jistý, že to udělá. A stejně tak i Geraint." 

"Bude to vedení týmu, kdo rozhodne, kdo bude lídrem během Tour," uvedl 23letý kolumbijský vítěz loňské Tour de France, a také prohlásil, že je příliš brzy na to, aby se cokoli dalo stanovit jako neměnné a to i vzhledem k tomu, že závody ještě ani nezačaly. 

"Tým rozhodne o lídrovi, ale je příliš brzy na to říct dnes, kdo to bude. Ani se po tom nepídíme. Dokonce musíme počkat až na první etapy Tour.“ 

Nedostatek závodů a různé podmínky pro trénink v jednotlivých zemích přinesou určitě mnohá překvapení, až se začne na konci července závodit,“ řekl Bernal. 

Myslím, že kvůli okolnostem bude více lidí, kteří budou usilovat o celkové vítězství, a tahle Tour bude mít mnohem vyšší úroveň než ty předchozí. Bude to jiná událost, nejen ve sportu, ale i v životě, takže bude mít větší prestiž, než tomu bylo v předešlých letech. A s tímto vědomím se také připravujeme.“ 

"Nemohu si stěžovat. Mám štěstí," řekl. "Mám podporu svého týmu, mnoha lidí, skupiny, se kterou pracuji. Jsou zasažena mnohem důležitější odvětví, jako jsou zdravotničtí pracovníci, a ti, kteří ztratili zaměstnání, ti mají opravdu těžké časy." 

Je také přesvědčen, že „nová“ sezóna bude pokračovat podle plánu: "Omezení v Evropě se každým dnem a týdnem zmírňují, hrozba druhé vlny pandemie bude sice přetrvávat, ale závody se určitě uskuteční. Jsem si tím stoprocentně jistý.“ 

Jednou z dalších příležitosti bude pro Bernala mistrovství světa, která se budou konat ve Švýcarsku. Silniční závod bude vhodný pro vrchaře, i když vzhledem k jeho pozici v kalendáři - týden po Tour a šest dní před začátkem Gira – není úplně jasné, kdo a v jaké formě se mistrovství zúčastní. 

Nejdřív musím projet Tour. To je první cíl,“ řekl Bernal. "Až skončí, analyzuji situaci, a podle aktuálního stavu se rozhodnu. Bylo by ideální bojovat o světový titul, ale teprve v Paříži uvidíme, co jsme dokázali a jak na tom jsme. Pokud se zúčastním, tak jen za podmínky, že budu schopen usilovat o vítězství.“ Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste