Libore, kde tě máme hledat?
BikeFittingové studio sídlí, stejně jako firma Posedla, ve Varnsdorfu v Pražské ulici. V brzké době nás ale čeká stěhování do nového prostoru. Ale zůstáváme ve Varnsdorfu.
Vím, že leckdy docela stíháš jen s vypětím sil. V kolika lidech to děláte?
V současnosti jsme na to dva. Já a David Fanderlík.
Čekací doba na realizaci této služby bývá někdy docela dlouhá. Jak je to u vás?
Snažíme se vypisovat termíny na několik měsíců dopředu a většinou se dá najít vhodný termín do pár dnů. Záleží na zákazníkovi, co preferuje. Ráno, dopoledne, nebo odpoledne. Občas jsou k dispozici i víkendové termíny. Snažíme se vyjít zákazníkům vstříc.

Tohle kvalitně nemůže dělat každý na první dobrou. Jak dlouho to děláš a kde ses vyučil?
BikeFitting dělám druhým rokem. Do tajů fittingu mě zaškolil Jan Falge, člověk s mnohaletými zkušenostmi v oboru.
V tomhle oboru se hodí vlastní cyklistická praxe.
Cyklistice se věnuji celoživotně. Dříve na vrcholové úrovni, nyní z pozice hobíka. Což se hodí, chápu potřeby závodníka i člověka, co vyjede jednou týdně na kolo.
Varnsdorf, potažmo Šluknovský výběžek, je výspa republiky. Sice cyklistice zaslíbená, vzpomeňme jen Pekla Severu, ikonický Zeleňák či otcem Fanderlíkem organizovaný Unlimited KM Trading, ale odevšad daleko. Kolik zájemců odbavíte řekněme měsíčne a odkud k vám jsou ochotni dojet?
Záleží na ročním období a fázi sezóny. Ale v průměru je to kolem 20 fittingů měsíčně. Klienti jezdí v podstatě z celé republiky. Měl jsem zákazníky z Olomouce, z Plzně. Ale hodně lidí přijíždí z Prahy a samozřejmě z našeho okolí. Pár zákazníků bylo i ze zahraničí.

Marketingově bývají zajímavé „celebrity“.
Tím, že firma Posedla spolupracuje s českými Conti týmy, tak nám prošli rukama závodnice VIF Cycling Teamu a závodníci Kasper crypto4me. Také Petr Vakoč, ale i sportovci z jiných sportů, influenceři atd.
Jaké je tedy vaše propojení s Posedly?
Známe se již mnoho let. Sledoval jsem zblízka vývoj firmy, byl jsem součástí reklamy na Posedla. Sedlo na míru používám od prvního modelu. Když přišla nabídka stát se součástí firmy jako bikefittér, moc jsem neváhal.
K téhle službě jsou potřeba speciální přístroje.
Používáme systém Retül, který je úzce spjat s firmou Specialized a využívající 3D technologii snímání pohybu. Díky tomu, že firma Posedla se zabývá výrobou 3D tištěných sedel na míru, tak využíváme i GebioMized, který nám vytvoří maping sedacích kostí, tedy zkontrolujeme, zda ideálně sedíte na sedle a využíváte ho správně.

Fajn, když už se k tobě objednám, kolik času tady strávím?
Je to samozřejmě individuální. Každý potřebuje jinou péči. Ale se vstupní prohlídkou, pohovorem a nastavením posedu je to od 2 do 3 hodin.
Kolo s sebou bude asi samozřejmost. Ještě něco dalšího?
Jasně, v první řadě kolo, na kterém chce zákazník nastavit posed. Důležité jsou tretry. Cyklistické oblečení, pití a dobré je mít i ručník, protože se u toho trošku zapotíte.
Teď možná to nejpodstatnější. Jaké obdržím výstupy a co s nimi můžu dělat?
Po každém BikeFittingu zákazníkovi vytvoříme report, ve kterém najde záznamy z měření, přesné míry nastavení jeho kola, změny, které jsme provedli a nějaká doporučení. Report se dá využít například při pořizování nového kola, data jsou přenosná. Také zákazníci využívají report, pokud vyrazí na cyklosoustředění a chtějí si půjčit kolo v půjčovně. Personál půjčovny je schopný podle reportu vybrat správnou velikost a kolo nastavit podle potřeb zákazníka.

Koupí zboží nebo služby obvykle vztah s poskytovatelem nemusí končit.
Určitě jsme rádi za zpětnou vazbu od zákazníků. Pokud je třeba něco ještě doladit, rádi pomůžeme. Ať už osobně, nebo telefonicky.
Ne vždycky se - obecně vzato - všechno povede na první pokus, ne vše si perfektně sedne.
Naštěstí se s reklamacemi nesetkáváme, nebo jen minimálně. Ale jak jsem již řekl, zákazníkům vždy rádi poradíme i doladíme, pokud je něco, co jim po fittingu nesedí.

A teď by se slušelo zakončit dohodou o poskytnutí téhle služby v praxi, neboť autor je taktéž celoživotní cyklistický nadšenec.
Ale tady si přestaneme hrát na to, že o službě jsme nic nevěděli. Máme ji za sebou, přesvědčili jsme se, že by nám „slušelo“ o malinko širší sedlo, ale hlavně jsme na nové silničce o trochu vysunuli sedlovku a sedlo mírně posunuli kupředu.
První pocity byly divné, "moc vysoko". Jenže po pár trénincích a nějaký dvou třech stovkách kilometrů tenhle pocit zmizel a vynořil se z hlubin jiný, napovídající „tohle je přesně ono“!
Libore, díky!