Sympatické jsou u tohoto specializovaného pojištění i jeho pořizovací náklady, pojistné je nejnižší na trhu. Peníze, které zaplatíte za roční pojištění BikePlan, se vám během roku vrátí v podobě bonusů a slev v rámci BikePlan Premium Clubu, jehož členem se automaticky stanete sjednáním pojištění.

Výhody pojištění BikePlan:

· Máte specializovanou 100% pojistnou ochranu pro své nové i používané kolo, elektrokolo, e-koloběžku nebo přívěsný vozík za kolo

· Pojištění proti krádeži a všem dalším rizikům platí i v zahraničí, po celé Evropě

· Pojištění se vztahuje i na poškození vzniklé při jízdě, pádem apod. (např. prasklá vidlice nebo ráfek kola)

· Pojištění se u e-biků vztahuje i na motor, řídicí jednotku, displeje, baterie

· Pojištění zahrnuje i pojistnou ochranu proti vandalismu, loupežnému přepadení nebo živelním pohromám

· Pojištění se vztahuje i na poškození příslušenství, které máte v kapse či v batohu (třeba displej mobilu)

· Můžete si připojistit svůj stroj při účasti na amatérských či profesionálních závodech i adrenalinových tratích

· Můžete si připojistit odpovědnost za způsobené škody vzniklé provozem kola či e-biku

Pojištění domácnosti nestačí

Je sice pravda, že jízdní kolo bývá často zahrnuto do pojištění domácnosti, to se ale většinou vztahuje pouze na pojištěné prostory a u většiny pojišťoven také s mnoha výlukami a zcela zanedbatelnými pojistnými limity.

Proto vám rozhodně doporučujeme mít sjednané specializované pojištění, které poskytuje plnou ochranu vašeho kola proti krádeži, ke které dojde jak ve volném prostranství, tak například v hotelu, penzionu, kanceláři, restauraci, v autě nebo na zadním nosiči za autem. Při pojištění BikePlan v případě krádeže obdržíte vyplacenou částku, na kterou jste si kolo nebo elektrokolo pojistili, po odečtu vaší spoluúčasti.

Milionové kolo

Svůj stroj si můžete pojistit u BikePlanu online během několika minut až na částku 200 000 Kč. V případě, že máte zájem o vyšší limit, kontaktujte BikePlan. Maximální limit si lze pro kolo navýšit až na částku 1 000 000 Kč a pro elektrokolo až na částku 500 000 Kč. U nových výrobků (stáří do 1 roku) obecně platí, že by měly být vždy pojištěny na svou pořizovací hodnotu. U starších kol nebo elektrokol, kde může dojít v čase k mnoha úpravám nebo výměně mnoha komponentů, rozhodně doporučujeme kola nebo elektrokola pojistit na cenu časovou a připočítat nákupní cenu nově vyměněných komponentů.

Kde lze specializované pojištění BikePlan sjednat?

Hned při koupi nového biku v síti partnerských prodejen BikePlanu nebo z pohodlí domova. Pojistník tak automaticky získá kartu BikePlan Premium Club, která umí kompenzovat ve formě slev, benefitů a celé řady dalších výhod celkovou cenu, kterou za roční pojištění zákazník zaplatí. Spektrum partnerských prodejen se stále rozrůstá.

S online pojištěním se můžete blíže seznámit také o víkendu 24.-26. 3. 2023 na výstavě FOR BIKES v PVA Expo Letňany v expozici Štěrba Bike v hale č. 3.