Binche-Chimay-Binche pro Danny Van Poppela. Mimořádně aktivní Josef Černý.

05.10.2021 | Jiří Vlasák, foto: Intermarché-Wanty-Gobert

Binche-Chimay-Binche pro Danny Van Poppela. Mimořádně aktivní Josef Černý.

34. ročník další z belgických klasik se jel za nepříznivých povětrnostních podmínek. Do závěrečných kilometrů dorazila zhruba 50členná skupina, z níž se 5 km před cílem pokusil o sólový úspěch Josef Černý. Úspěšný sice nebyl, ale opět předvedl, že má nyní velmi dobrou formu. Zvítězil Danny Van Poppel.

V první části téměř 200 km jednorázovky, při níž bylo nutno nastoupat téměř 2 tisíce metrů, odjela čtveřice nepříliš známých cyklistů z TotalEnergies, Sport Vlaanderen, Bingoal a Alpecin. Od 60 km před cílem se v hlavní skupině už závodilo naplno. Nástup střídal nástup. Únik byl posléze dojet, sólově to několik kilometrů zkoušel Vauquelin z týmu Arkéa.

Když byl 5 km před cílem dojet, odjel z tempa Josef Černý. Stíhali ho dva borci, jeden z Alpecinu a druhý jeho týmový kolega. Když Josefa dojeli, ten nepolevil a pracoval pro svého kolegu, jako to pro tým dělal po celou etapu. Ani když tuto trojici dojelo hlavní pole, nesvěsil a jel, dokud síly stačily a soupeři dovolili.

Necelý kilometr před cílem nastoupil Danny Van Poppel a v technickém stoupavém závěru v městských ulicích a po hrubší dlažbě udržel svůj náskok až do cíle. Za ním se vydal také sólově Nor Tiller z Uno-X a i on uhájil náskok před dotírající menší skupinou klasikářů.

Jiří Vlasák
Všechny články autora

Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste