2. etapa Okolo Švýcarska byla převážně rovinatá, ale 20 km před cílem se cyklistům do cesty postavilo stoupání Oberarig (3,3 km, 4,8 %). Do dlouhého úniku vyrazil domácí Michael Schär (AG2R Citroën), který je doma v cílové městě Nottwil, a Nickolas Zukowsky (Q36.5). Kanaďan Zukowsky byl lepší na prvních dvou vrchařských prémiích a zajistil si trikot nejlepšího vrchaře pro třetí etapu.   

Zukowsky jako první protnul i poslední prémii Oberarig, ale vzápětí byl dostižen pelotonem vedeným týmem Jumbo-Visma. Nizozemský celek se snažil zbavit ryzích sprinterů, aby připravil pozici pro Wouta van Aerta. Peloton prořídl, ovšem největších soupeřů se Van Aert zbavit nedokázal. Naopak do útoku vyráželi poslední uprchlíci. Alexander Kamp (Tudor) a Alex Aranburu (Movistar) to vyzkoušeli, ale marně. 

Několik týmů se pokusilo převzít kontrolu nad závodem a rozjet spurt, dokonce i Stefan Küng (Groupama-FDJ), lídr závodu, se zapojil do sprinterského vlaku týmového kolegy Arnauda Démareho. Žádný tým však neměl jasnou převahu a jako první začal spurtovat Van Aert. Začal až příliš brzo, jeho rychlosti využil Biniam Girmay (Intermarché-Circus-Wanty), dostal se před Belgičana a oslavil největší letošní vítězství. Před ebutem na Tour de France se mladý Eritrejec dostal do skvělé formy. Van Aerta porazil také Démare. Bittner projel cílem na čtvrtém místě, pozici před Petrem Saganem (TotalEnergies).

"Je to skvělé. Opravdu to pro mě hodně znamená. Když jsem projel cílem, byl jsem také docela překvapený. Dva měsíce po nehodě jsem to od sebe nečekal," řekl v cíli Girmay a připomněl svůj tvrdý pád na Kolem Flander, který ukončil jeho jarní sezónu. "Před dvěma měsíci jsem měl ošklivý pád a kvůli tomu jsem nemohl dostatečně trénovat, abych byl v top formě. Ale dnes se mi jelo dobře. Překvapil jsem sám sebe. Bylo to nervózní a hektické, což mi ztěžovalo udržet se s týmem pohromadě. Ztratil jsem svého kolegu Mikea Teunissena, ale dokázal jsem si udržet dobrou pozici a kilometr před cílem jsem byl zase v jeho háku."

"Tři sta metrů před cílem jsem se dostal za kluky z Movistaru a pak jsem začal sprintovat. Zvedlo mi to sebevědomí před Tour de France," dodal Girmay, kolem kterého se v cíli radovala spousta bezprostředních eritrejských fanoušků. 

Van Aert věděl, kde udělal chybu: "Začal jsem spurtovat příliš brzy. Neměl jsem dobrou pozici v pelotonu a bylo to hodně chaotické, takže když jsem měl konečně trochu prostoru, rozjel jsem to. Ale bylo to ještě víc než 300 metrů do cíle a vedení jsem nakonec neudržel. Ale cítím se dobře."

"Každopádně to dnes byla těžká etapa. Byli tam jen dva uprchlíci, ale ti nám to hodně ztížili. Museli jsme tvrdě závodit. Kdybych ten dojezd lépe odhadl, na vítězství bych měl. Takže jsem spokojený," dodal Van Aert.

Bittner byl samozřejmě také spokojený, uspět v takové konkurenci je vynikající výsledek. "Naším hlavním cílem bylo udržet Romaina Bardeta v bezpečí a v dobré pozici v celkovém pořadí a sprintovat jsem měl já. Ostatní týmy kontrolovaly celou etapu, jen v posledním stoupání se peloton trochu potrhal, ale pak už bylo jisté, že to bude sprint. Dopředu jsme se posunuli jako tým pohromadě, protože poslední kilometry byly technické a rychlé. Kluci pro mě ve finále odvedli úžasnou práci. Marius mě v posledních 400 metrech dovzl dopředu a já pak trochu surfoval a našel perfektní pozici do sprintu. Dnes jsem neměl rychlost na to, abych vyhrál, ale je to skvělý pocit být mezi nejlepšími. Jsem velmi vděčný za tuto příležitost, tohle je nejlepší způsob, jak zahájit týden," řekl Bittner po dojezdu. 

Žlutý dres lídra závodu udržel Küng s náskokem 5 sekund před Remcem Evenepoelem (Soudal Quick-Step) a 6 sekund před Van Aertem. Lídr Jumbo-Visma je novým lídrem bodovací soutěže.