Brabantský šíp vyhrála Ruth Winder z Trek-Segafredo

14.04.2021 | Jiří Vlasák, foto: PhotoNews/Sporza.be

Brabantský šíp vyhrála Ruth Winder z Trek-Segafredo

Další z tradičních belgických klasik se rozhodovala 30 km před cílem, kdy odjela šestičlenná skupina a vydržela až do cíle. Po spurtu se radovala Demi Vollering z SD Worx, ovšem cílová kamera potvrdila jako vítězku Ruth Winder z Trek-Segafredo.

Až do mety 43 km před cílem do stoupání Hagaard se hlavní početná skupina držela pohromadě. Od této chvíle se začalo útočit. Rozhodující byl atak Leah Thomas z Movistaru, která sem pro letošek přestoupila z rozpadnuvšího se Paule Ka. Na vrcholu městského asfaltového stoupání se oddělila šestičlenná skupina a v tomto složení bez útoků vydržela až do cílového kopce.

V hlavní zhruba 30-40členné skupině všechno hlídaly dívky z SD Worx, neboť spoléhaly na sprint Demi Vollering.

První se z čelní skupiny pokusila zrychlit na cílovou metu Elisa Balsamo (Valcar), která patřila v průběhu závodu k nejaktivnějším. Jenže bylo patrné, že nohy už zatuhly, takže z jejího stínu si to rozdaly o vítězství Demi Vollering s americkou šampionkou Ruth Winder.

Radovala se Nizozemka, ale předčasně. Elisa Balsamo uhájila stupně vítězů.

Spurt hlavní skupiny ovládla Ashleigh Moolman taktéž z SD Worx.

Nikola Nosková měla pravděpodobně především týmové úkoly. Už kolem 90. km byla vidět, kterak pracuje na špici. Definitivně odpadla z hlavní skupiny 30 km před cílem a nakonec závod nedokončila.

Jiří Vlasák
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste