Carapaz připraven na nové výzvy

14.11.2019 | Jiří Vlasák, foto: Sirotti

Carapaz připraven na nové výzvy

Šampion letošního Giro d'Italia, Richard Carapaz, se na tiskové konferenci v ekvadorském hlavním městě Quitu vyjádřil, že je připraven na „nové výzvy“ v britském Ineosu, kde má od následujícího roku podepsán tříletý kontrakt.

Údajně se těší na nové prostředí a je zvědav na tým, kde se nemluví španělsky. Po více jak třech letech strávených v Movistaru (od srpna 2016 jako trainee) to pro něj bude jedna z podstatných změn. 

26letý cyklista se stal samozřejmě prvním ekvádorským vítězem Grand Tour, když na Giru porazil dvojnásobného vítěze tohoto italského závodu Vincenza Nibaliho a pozdějšího podzimního vítěze Vuelty Primože Rogliče. Stal se přitom typickým příkladem pořekadla, že když se dva perou, třetí se obvykle směje. 

Jeho závodní program ještě znám není a v konkurenci vítěze Gira z roku 2018 a čtyřnásobného vítěze Tour de France Chrise Frooma, vítěze Tour 2018 Gerainta Thomase a obhájce vítězství na Tour z letošního roku Egana Bernala, to nebude jednoduché z pohledu jeho vlastních ambicí. Ale nejenom o nich je vrcholová cyklistika a podepisované smlouvy. 

„Myslím, že jsem stále mladý, a ještě mám pře sebou spoustu možností, kdy se budu moci realizovat,“ řekl Carapaz. „Změna je život." Takže zda bude mít v roce 2020 možnost obhajovat vítězství z Gira, nebo bude super domestikem Gerainta Thomase, se teprve uvidí. 

Štěstí má v tom, že do závodního kalendáře v příštím roce přibývají Olympijské hry, navíc s obtížnou kopcovitou tratí, takže možností se prosadit je i pro Carapaze víc než obvykle. Nominaci na dvě přidělená místa pro Ekvádor samozřejmě jistou nemá, ale konkurence v domácím pelotonu není zas tak velká. "Pokud budu nominován, jako obvykle udělám vše, co bude v mých silách." 

Nakonec řekl, že věří, že rok 2020 s týmem Ineos bude „plodným rokem“, ale že je také vděčný Movistaru za příležitosti, které tu dostal, a že Movistar i nadále zůstává špičkovým týmem ať už složením týmu cyklistů, tak vedením.Mohlo by vás zajímat

Kolem Polska 2020

02.07.2020


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste