Češky zazářily v úvodní časovce Tour de Feminin, Kvasničkovou a Kopecky porazila jen Polka Wlodarczyk

25.05.2023 | Marek Matějka, foto Josef Vaishar/cycling.photography

Češky zazářily v úvodní časovce Tour de Feminin, Kvasničkovou a Kopecky porazila jen Polka Wlodarczyk

34. ročník etapového závodu Tour de Feminin začal individuální časovkou na 12,6 kilometru v Krásné Lípě. Nejlepší čas zajela polská cyklistka Dominika Wlodarczyk, která o 2 sekundy porazila osmnáctiletou Elišku Kvasničkovou a o 29 sekund stejně mladičkou Julii Kopecky.

Pro dvaadvacetiletou polskou cyklistku týmu MAT Atom Developer je to už třetí letošní vítězství na české půdě, na konci dubna totiž vyhrála dvě etapy na Gracii Orlové a skončila druhá v celkové klasifikaci. 

Náročná individuální časovka s jedním stoupáním na začátku trati prověřila 139 cyklistek z celého světa. Na start Tour de Feminin se postavila téměř kompletní česká špička a domácí cyklistky rozhodně nezklamaly. Eliška Kvasničková byla velmi blízko prvnímu vítězství na mezinárodní scéně, když na vítězku ztratila jen 2 sekundy. Julia Kopecky z belgického týmu AG Insurance-NXTG U23 ztratila 29 sekund. 

Do první pětky se dostala také Francouzka Chloé Charpentier (Grand Est-Komugi-La Fabrique) s odstupem 31 sekund a Nizozemka Anneke Dijkstra (GT Krush Rebellease) se ztrátou 35 sekund. 

Stejné rozdíly jsou také v celkovém pořadí, kde především Polka Wlodarczyk patří k největším favoritkám a před dalšími skvělými vrchařkami už má velmi slušný náskok.

Tour de Feminin pokračuje v pátek 2. etapou, která vede Národním parkem České Švýcarsko. Ve zvlněné etapě na 101,7 km závodnice nastoupají celkem 1734 metry. Etapa začíná v Krásné Lípě v 15 hodin a LiveReport z celého průběhu etapy přinese RoadCycling.cz. 


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE