Program ve Vysočina aréně začal dopoledním závodem elitních žen. V počtu 78 bikerek se z českých reprezentantek nejlépe představila Jitka Čábelická, která obsadila 22. místo, o místo za ní dokončila Karla Štěpánová. Triumf v závodě zopakovala z úvodního SP v německém Albstadtu úřadující mistryně světa Američanka Kate Courtney.

Skvělou cyklistickou show nabídl odpolední závod mužů, kde o nejvyšší příčky bojovala česká naděje Ondřej Cink. Ondřej bojoval až do posledního kola o třetí místo, ale v závěru mu chyběly síly a vybojoval páté místo, když ho od třetí příčky dělilo pouhých 19 sekund. Závod ovládl cyklistický univerzál Nizozemec Mathieu Van der Poel.

„Je to skvělé. Sice jsem říkal, že bych rád vyhrál, což se nepovedlo, ale pokusil jsem se o to. Mathieu i Nino byli dnes prostě silnější a zaslouženě si rozebrali první dvě pozice,“ uvedl Cink po závodě.

Ondřej Cink

Druhým úspěšným českým jezdcem byl Jan Škarnitzl, který výborně odstartoval, ale nachlazení ovlivnilo jeho výsledek a v cíli finišoval jako 32.