Cyklisté otvírají domácí sezonu v Hlohovci

24.03.2023 | TZ

Cyklisté otvírají domácí sezonu v Hlohovci

Jarním mezinárodním otvírákem je tradičně Trofeo Cinelli – Synett. Termín je již tuto sobotu a vyrazí zde ke svému prvnímu domácímu startu stovky špičkových cyklistů. Od 10 hodin budou kroužit na 8 kilometrovém okruhu mezi Hlohovcem, Valticemi a Lednicí.

Kromě napínavých soubojů zde vídáme spousty slavných cyklistů let minulých, jako například Jiřího Škodu, Františka Kališe, Broňka Ševčíka a mnoho dalších. Slavnostní atmosféru v moravské pohostinnosti si prostě nikdo nechce nechat ujít.

K vidění budou špičkové týmy v elitní kategorii z domova i okolních států. Nás těší, že k nám nachází cestu hlavně ty domácí v čele s celkem Hradce Králové Elkov – Kasper, či bikové ikony jako jsou Jaroslav Kulhavý nebo Pavel Boudný.

V roli hobby jezdců budou k vidění i bývalá esa kategorie nejprestižnější. Například Tomáš Bucháček, jehož syn se letos postaví na start, nebo Jiří Polnický zvaný Polňa. Naopak stále v roli elitního muže se představí silniční legenda jménem Jan Bárta z nedalekého Kyjova čtyřnásobný mistr ČR v časovce jednotlivců, 3. v časovce na Evropských hrách, nebo 3. na časovce při Tour de France.

Startovní listiny najdete na stránkách: championchip.cz - nyní obsahuje 682 jmen.

Program nabízí 4 závodní vlny:

9:30 náborový závod

10:00 hobby cyklisté, ženy Elite, juniorky a kadeti.

12:30 žákovské kategorie a kadetky

14:00 junioři, muži do 23 let a muži Elite

Celý program bude moderovat v prostoru startu a cíle protřelý cyklista a komentátor Josef Kratina a ve stoupání mu bude sekundovat u mikrofonu Václav Hunal. Ve 14 hodin se těšte na slavnostní přestřižení pásky k nové sezoně, k čemuž pořadatel pozval významné statutáry a hlavní podporovatele tohoto závodu. Pro diváky je nachystáno domácí občerstvení, vynikající káva plus nějaká ta sklenička vína pro fandící. V průběhu závodů bude ve stoupání soutěž o drobné dárky od našich sponzorů.

Takže neváhejte a přijďte si užít nezapomenutelný jarní otvírák silniční cyklistiky!
Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE