Cyklisté vyrazí do Poodří na Tour de Aleje za ochranu stromů

23.06.2020 | TZ Arnika

Cyklisté vyrazí do Poodří na Tour de Aleje za ochranu stromů

Rodiny s dětmi i sportovci v sobotu 18. července vyrazí na společnou cyklovyjížďku alejemi Poodří s naučnými zastávkami. V cíli budou nejen na cyklisty čekat soutěže, výstava o alejích a tombola o ceny. Benefiční akci pořádá spolek Arnika a koná se pod záštitou starosty městyse Suchdol nad Odrou Ing. Richarda Ehlera. Výtěžek ze startovného bude věnován na výsadbu stromů a alejí, obnovu hlavatých vrb, provoz ekoporadny a také na ochranu vzácného brouka páchníka v Poodří.

Na Tour de Aleje se skloubí příjemné s užitečným a se synem Matoušem vás na ni zveme. Milovníci přírody a jízdy na kole, vyrazte v červenci do Poodří, kde se společně dozvíme spoustu zajímavostí o stromech a jejich obyvatelích,“ říká patronka jízdy a mistryně světa, Evropy a České republiky v cyklistice Lada Kozlíková-Usnulová.

Cyklojízda odstartuje ze Suchdola nad Odrou v 10 hodin a povede cyklostezkami nebo silničkami III. třídy. V plánu je trasa pro machry s komentovanými zastávkami o stromech a jejich obyvatelích. Pro děti je určená kratší cesta, na které se mohou těšit na divadelní pohádku a pásmo písniček od Milana Šťastného. Pojede také herec a moderátor Cyklotoulek Vilém Dubnička.

V cíli bude připraveno zábavné odpoledne, výtvarná dílnička, hry a soutěže pro nejmenší, výstava Chraňme aleje a losování tomboly o dětské kolo od firmy 4EVER, koloběžku pro dospělé  věnoval městys Suchdol nad Odrou, pískoviště a hmyzí domeček firma Čisté dřevo.

On-line registrace probíhají do úterý 14. 7.

Zvýhodněná registrace on-line:

  • dospělý 120,-
  • dítě/junior/senior 70,-
  • rodina 300,- (2+1 a více cyklistčat)

Registrace na startu:

  • dospělý 150,-
  • dítě/junior/senior 80,-
  • rodina 380,- (2+1 a více cyklistčat)


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste