Amatérský závod dostává jméno Bohemia Swiss Tour a půjde o možnost pro cyklisty vyzkoušet si všechny trasy a etapy populární Tour de Feminin. „Závodníka postavíme na start totožných etap, jako máme přichystané pro ženský závod. Ti, kdo se postaví na start Bohemia Swiss Tour, budou moci zažít atmosféru velkého profesionálního závodu. Neméně zajímavá může být také možnost využít kompletní zázemí profesionálnímu týmu,“ vysvětluje předseda organizačního výboru Jan Novota.

„Bohemia Swiss Tour tu bude pro ženy i muže, je to otevřená a jedinečná možnost pro cyklisty z celého světa. Máme ale omezenou kapacitu, proto nás nezapomeňte sledovat, ať vám neunikne vhodná chvíle k registraci,“ dodává ředitelka závodu Simona Davídková.

Více podrobností nejen o chystané novince budeme postupně zveřejňovat v nejbližších týdnech na webové stránce www.tourdefeminin.com nebo na naší facebookové stránce, oficiálním twitterovém účtu, popřípadě na instagramu.

Tour de Feminin je ženský etapový cyklistický závod, který se od roku 1988 jezdí v Krásné Lípě a okolí. Zakladatelem závodu a jeho ředitelem byl až do roku 2019 Jiří Vích, který ho původně uspořádal pro svou dceru Šárku, cyklistickou reprezentantku. V roce 2020 (kdy se kvůli epidemii koronaviru nejelo) pořadatelství závodu převzal spolek Mandavan v čele s Janem Novotou. Ředitelkou závodu je mezinárodní cyklistická rozhodčí Simona Davídková. Minulý rok byl závod kvůli nedostatku financí zrušen a nyní se již pečlivě chystá nový, vylepšený závod s pořadovým číslem 34.